Pierwszy "Bieg Wiewiórki" za nami. Zawody dla dzieci wygrał bytomianin

Przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 odbył się pierwszy w tym roku Bieg Wiewiórki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 zawodników. Sportowcy wystartowali w trzech kategoriach: biegu dla dzieci, głównym oraz Nordic Walking.

Po raz VII wystartował cykl comiesięcznych zawodów pod nazwą "Bieg Wiewiórki". W sobotę, 26 marca na starcie przy SPS nr 15 stanęło ponad 300 zawodników. Trasa przebiegała niezmiennie przez halembskie lasy.

Trzy kategorie biegu

W tegorocznej edycji wyznaczono trzy kategorie. Pierwsza została przeznaczona dla dzieci do lat 15 na dystansie 1000 metrów. Zwycięzcą został bytomianin. Oto trzy pierwsze miejsca.

1. Bartosz Jankowski, Bytom, czas 00:03,44,
  2. Dawid Janotta, Ruda Śląska, czas 00:04,09,
  3. Maksymilian Koźlicki, Ruda Śląska, czas 00:04,11.

Kolejną kategorią był bieg główny. Zawodnicy mogli maksymalnie pokonać pięć okrążeń o długości 4200 metrów. Wyniki:

1. Andrzej Zaczyk, Paniówki, czas 01:27,05,
  2. Piotr Gryboś, Koszęcin, czas 01:27,34,
  3. Adrian Szołtysek, Paniówki, czas 01:30,47.

Ostatnią kategorią był Nordic Walking, gdzie maksymalnie można było pokonać okrążenie trzy razy - łącznie 12,6 km. Oto podium.

1. Wojciech Świerczyński, czas 01:36,16,
  2. Henryk Staszewski, Bielsko-Biała, czas 01:40,07,
  3. Marek Kopala, Ruda Śląska, czas 01:45,39.

Następne terminy Biegu Wiewiórki w 2022 roku: 23.04, 21.05, 18.06, 09.07, 20.08, 17.09, 22.10, 05.11. Osoby, które wystartują we wszystkich biegach, czyli dziewięć razy (również dzieci), otrzymają tzw. „Dużą Rudzką Wiewiórkę”.