Piękną mamy wiosnę tej zimy. Co przyniosą najbliższe dni? Oto prognoza Damiana Dąbrowskiego

Damian Dąbrowski na swoim portalu Pogoda dla Śląska zapowiada, że jeszcze wtorek będzie ciepły. Potem znów plucha. A czy święta będą białe? Tego na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne - mrozy nam nie grożą.

Jacek Skorek
Piękną mamy wiosnę tej zimy :)

Tydzień rozpoczął się pięknym, słonecznym dniem. To zasługa rozległego wyżu Fiona, który objął południowo-zachodnią Europę. Poniedziałek cały zapowiada się bezchmurnie z pogodą iście wiosenną. Temperatura sięgnie dziś 8-10 stopni!

Dziś w nocy bez opadów, temperatura na plusie - 1-3 stopnie. Ciśnienie zacznie powoli spadać.

Wtorek zapowiada się nadal słonecznie, choć zacznie się chmurzyć. Nadal ciepło - do 10 stopni. Na południu regionu halny. Ciśnienie pójdzie w dół, co wróży, niestety, zmianę tej pięknej aury.

Już w nocy z wtorku na środę zachmurzy się, zacznie padać deszcz, deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Temperatura jeszcze utrzyma się nad zerem - 1-4 stopnie.

Środa to już plucha - zachmurzenie całkowite, deszcz, w górach śnieg. Najmocniej poleje przed południem. Temperatura spadnie do 3-5 stopni.

- A co dalej? Prawdopodobnie do końca tygodnia utrzyma się cyrkulacja zachodnia, czyli dość ciepła, ale pogoda będzie przeważnie pochmurna i okresami deszczowa. W drugiej połowie tygodnia czeka nas również silniejszy wiatr z zachodu. Co do Świąt, to tu modele na razie się rozjeżdżają, więc na szczegóły poczekajmy jeszcze kilka dni. Wiele będzie zależało od tego, jak zachowa się dość głęboki niż, który pojawi się nad Bałtykiem w drugiej połowie tygodnia. Oczywiście na pewno nie grożą nam żadne siarczyste 40-stopniowe mrozy, jak straszyły niektóre portale - podaje Damian Dąbrowski.

Zawsze aktualną pogodę dla Śląska znajdziecie na stronie Damiana Dąbrowskiego pogodadlaslaska.pl.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon