Parno, duszno, burzowo - prognoza na ten tydzień

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że ten tydzień będzie bardzo ciepły, nawet upalny. Choć okraszany licznymi burzami, w tym gwałtownymi - z silnym wiatrem i miejscami gradem.

Imgw niebo

Jak zaplanować tydzień? Jeśli wakacyjnie, to warto spojrzeć na pogodę. Tak oto przedstawia się prognoza na najbliższe dni:

  • poniedziałek - burze prawie w całym kraju, najsłabsze na południowym zachodzie i krańcach północno-wschodnich. Lokalnie może spaść grad i około 40 mm deszczu, porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 25°C na zachodzie do 31°C na wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich od 22°C do 27°C.
  • wtorek - w zachodniej połowie kraju bez opadów. Burze głównie na północnym wschodzie, z opadami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 28°C na północnym zachodzie do 32°C na południu, nad morzem i w rejonach podgórskich od 25°C do 28°C.
  • środa i czwartek - burzowo na południu, wschodzie i w centrum kraju, lokalnie ulewy i grad, porywy wiatru do 80 km/h. W środę temperatura od 30°C do 33°C, w czwartek od 28°C na zachodzie do 33°C na południowym wschodzie, chłodniej nad morzem i w dolinach górskich, od 26°C do 28°C.
  • piątek - ochłodzenie na zachodzie kraju, około 25°C będzie na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim, w centrum i na wschodzie do 31°C. W całym kraju możliwe burze z silnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem
  • sobota i niedziela - burze, upał największy na południowym wschodzie, do 32°C. W centrum kraju około 29°C, 30°C, poza tym chłodniej, od 23°C do 28°C. Noce będą bardzo ciepłe, od 15°C do 20°C, co zwiększy jeszcze uciążliwość wysokich temperatur.

Oczywiście im dalej - tym prognoza jest coraz mniej sprawdzalna. Nie traćcie więc nadziei na słoneczne dni bez ulew.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Strefa Carnall, Zabrze

Świetna nowa atrakcja u sąsiadów