Panika w Bykowinie. 10-latka zeznała, że goniło ją dwóch mężczyzn

W miniony poniedziałek, w Bykowinie, na ulicy Górnośląskiej, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 16, około godziny 12.45 - z zielonego samochodu wyskoczyło dwóch mężczyzn i zaczęło gonić wracającą ze szkoły dziewczynkę. Tak powiedziała ojcu. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia.

Google Street Vieew
W tej okolicy, w poniedziałek, dwaj mężczyźni rzekomo gonili 10-latkę

Opisywana coraz szerzej w Internecie sprawa nabrzmiewa i powoduje rosnący niepokój u rodziców. Czy rzeczywiście w Bykowinie grasują jacyś zwyrodnialcy, którzy chcieli złapać idącą chodnikiem dziewczynkę i wciągnąć ją do samochodu?

Na tym etapie trudno orzec, jak było naprawdę. Śledczym z Komendy Miejskiej Policji udało się przejrzeć monitoringi z pobliskich sklepów, jednak na ich podstawie trudno potwierdzić wersję 10-latki.

- Dziewczynka twierdzi, że zatrzymał się przy niej zielony samochód, wyskoczyło z niego dwóch mężczyzn i zaczęli biec w jej kierunku. Przestraszona uciekła, a mężczyźni wrócili do samochodu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Jedno jest pewne - nikt jej nie złapał, nie zaczepiał i nic do niej nie mówił. Na razie nie ma żadnego potwierdzenia, by rodzice musieli bać się o swoje dzieci.

Śledczy proszą naocznych świadków tego zdarzenia o kontakt z komendą miejską, z wydziałem kryminalnym - by potwierdzić lub wykluczyć możliwość ataku na nieletnią.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon