Oszustwo "na lekarza" w Rudzie Śląskiej. Mieszkaniec Krakowa wyłudził od starszej rudzianki 17 tys. zł

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa, który oszukał starszą rudziankę metodą "na lekarza". To już kolejne zatrzymanie oszusta działającego w podobny sposób. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

pixabay/poglądowe
Oszustwo na lekarza zdjecie ilustracyjne

Oszustwo "na lekarza" w Rudzie Śląskiej

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 czerwca 2024 r. Tym razem ofiarą oszustwa padła 85-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Sprawca, podając się za lekarza jej córki, wyłudził od seniorki 17 000 złotych.

Czynności w sprawie podjęli kryminalni rudzkiej komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili i wytypowali sprawcę, który feralnego dnia odebrał pieniądze od 85-latki. Oszustem okazał się 24-letni mieszkaniec Krakowa. Po niespełna tygodniu od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany.

,,Sprawa jest rozwojowa"

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

- Śledczy będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy: Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł. Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiego garnizonu.
Podpalenie zdjecie pogladowe

Może Cię zainteresować:

Młody podpalacz przyłapany w Halembie. Spalił dwa kontenery, przymierzał się do kolejnych

Autor: Redakcja

06/07/2024

Bank oszustwo

Może Cię zainteresować:

36-letni rudzianin oszukany na blisko 50 tysięcy

Autor: Jacek Skorek

02/07/2024

Pieniadze oszustwo

Może Cię zainteresować:

88-latek z Nowego Bytomia stracił 50 tysięcy złotych. Oszukali go "na prokuratora"

Autor: Jacek Skorek

28/06/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon