Ostatnie spektakle MusicALL. Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie z Rudy Śląskiej zawiesza działalność

Stowarzyszenie MusicALL podzieliło się smutną dla swoich fanów informacją - z końcem roku planuje zawiesić działalność. Na pożegnanie - trzy spektakle na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej.

AKTUALIZACJA: OŚWIADCZENIE PREZESA STOWARZYSZENIA O POWODACH ZAWIESZENIA DZIAŁALNOŚCI

- Być może to nie najszczęśliwsza wiadomość dla nas, ale trzeba też wiedzieć, kiedy jest jeszcze dobry moment, żeby odsunąć się w cień. Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności naszego stowarzyszenia. Jeszcze do końca grudnia będziecie mogli zobaczyć nasze ostatnie spektakle w Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Od stycznia, po sześciu latach działalności, damy sobie czas na oddech. Jesteśmy bardzo wdzięczni za czas, w którym działaliśmy, udało nam się zdobyć wielu przyjaciół, którzy przez lata podróżowali z nami po kolejnych naszych produkcjach - podali przedstawiciele Stowarzyszenia MusicALL.

MusicALL planuje zakończyć występy sceniczne spektaklem "Dziewczynka z zapałkami". To już czwarta produkcja Stowarzyszenia na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie MusicALL. I pierwszy spektakl sezonowy - grany w okresie zimowym. Znana historia przeniesiona do współczesności, czyli mała dziewczynka z zapałkami, w centrum wielkiego miasta. Do tego fantastyczne choreografie, piękne piosenki i oczywiście młodzi, zdolni artyści. Ten barwny musical dla całej rodziny możecie zobaczyć już w najbliższy piątek, 26. listopada, o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Dwie kolejne odsłony:

  • 13 grudnia o godz. 10.00
  • 14 grudnia o godz. 18.00.
- Wszystkim widzom kłaniamy się nisko, zawsze uważaliśmy, że mamy najlepszą publiczność, nawet nie wiecie, jak często ludzie po naszych spektaklach wracali do nas z informacją, że się podobało, że nam dziękują. Dzięki Wam czuliśmy się naprawdę wyjątkowi, wypełnione rzędy sal widowiskowych, pełne emocji, uśmiechu, łez… Mamy ogromną nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy. Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim! Dzisiaj się żegnamy, ale wierzymy, że nasze drogi jeszcze się zejdą przy innych projektach - dodają członkowie stowarzyszenia.

Chcielibyście pożegnać tych wspaniałych ludzi? Pełne sale byłyby dla nich cudowną nagrodą za sześć lat działalności.

AKTUALIZACJA: Z POWODU KWARANTANNY ODWÓRCZYNI GŁÓWNEJ ROLI - SPEKTAKL PLANOWANY NA NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 26. LISTOPADA, ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY NA 10. GRUDNIA.

Oświadczenie prezesa Stowarzyszenia o powodach zawieszenia działalności

Niestety nasza inicjatywa od lat nie miała wsparcia, poza osobami, które do stowarzyszenia należą/ały. Brak dodatkowej promocji czy wsparcia finansowego, gdyż od początku w pełni utrzymywaliśmy się jedynie ze składek członkowskich, w obliczu pandemii zjednostkował naszą publiczność. Niegdyś wyprzedające się pełne sale w naszej rodzimej Rudzie, wypełnia coraz mniej osób, i trudno się dziwić - po pełnych pięciu latach działalności na scenie jesteśmy w dalszym ciągu tylko zespołem lokalnym. Niestety, bez szerszej promocji nie możemy dalej działać. Stawiając na jakość i wygląd naszych musicali stworzyliśmy na tyle duże dekoracje, że ciężko jest nam podróżować z tymi spektaklami. Również grupa, która jeszcze do niedawna liczyła niemal 30 osób, jest ciężka do każdorazowej wyprawy ze spektaklem. Jeżeli miasto nie daje nam dalszych perspektyw, nie widzieliśmy innego wyjścia, jak tylko odsunąć się w cień.

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Banasik
Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon