Ostatnia i niepowtarzalna debata prezydencka. Bo z udziałem publiczności

Jutro, we wtorek, 6 września, o godzinie 17. - niepowtarzalna debata prezydencka. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej spotkają się wszyscy kandydaci na prezydenta miasta. Będzie to też jedyna debata z udziałem publiczności.

Jacek Skorek
We wtorek na scenie MCK zasiądą kandydaci na prezydenta Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer, Marek Wesoły, Michał Pierończyk, Jolanta Milas, Maciej Mol, Paweł Dankiewicz i Krzysztof Toboła - zasiądą w fotelach i będą odpowiadać na pytania prowadzących debatę - redaktora naczelnego portalu Slązag.pl. Spotkanie z kandydatami wraz z nim poprowadzi znany rudzki dziennikarz, członek zespołu portalu Slązag.pl - Michał Wroński.

Czego mogą się spodziewać kandydaci?

W odróżnieniu od poprzednich debat, gdzie każdy z kandydatów usiłował zaprezentować część swojego programu wyborczego, mówiąc w kółko o tym, co każdy już słyszał - tu pytania dotyczyć będą głównie tego, co rudzianie chcieliby wiedzieć. A to oznacza, że niektóre mogą być zaskakujące. Dodatkowo - z racji tego, że debata będzie z udziałem publiczności - czekamy na państwa pytania do kandydatów. Nie trzeba chyba dodawać, że chodzi o pytania merytoryczne. Można je nadsyłać na adres mailowy: j.skorek@rudzianin.pl do jutra, 6 września, do godziny 14. Pytania zostaną przekazane prowadzącym debatę, którzy wybiorą spośród nich najciekawsze. Lub zadadzą wszystkie.

Kto może przyjść na debatę?

Stosujemy formułę otwartą, bez zapisów i rezerwacji. Założeniem jest, że każdy z kandydatów może przyprowadzić maksymalnie 20 osób ze swojego otoczenia lub swoich popleczników. Pojemność MCK dla potrzeb debaty, to 270 miejsc. Oznacza to, że dla mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu pozostaje 130 miejsc. Wstęp jest wolny.

Transmisję z przebiegu debaty będzie można oglądać w Internecie, na stronie facebookowej portalu Rudzianin.pl oraz na Slazag.pl. Debata potrwa planowo około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy do udziału i oglądania zmagań kandydatów.

Przypominamy - pytania do kandydatów na fotel prezydenta Rudy Śląskiej można wysyłać na adres mailowy: j.skorek@rudzianin.pl do jutra, 6 września, do godziny 14.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Debata Pierończyk-Mejer - we wtorek, 20 września

Mejer vs Pierończyk. Kluczowa debata przed II turą

Glosowanie bielszowice

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Bielszowice

Wyborywirek

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Wirek

Głosowanieurna

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Ruda

Głosowanie ruda

Głosowanie trwa. W Rudzie Śląskiej na razie nie ma tłumów

Komisja wyborcza

Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej

Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy

Krzysztof Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy