Ostatnia i niepowtarzalna debata prezydencka. Bo z udziałem publiczności

Jutro, we wtorek, 6 września, o godzinie 17. - niepowtarzalna debata prezydencka. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej spotkają się wszyscy kandydaci na prezydenta miasta. Będzie to też jedyna debata z udziałem publiczności.

Jacek Skorek
We wtorek na scenie MCK zasiądą kandydaci na prezydenta Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer, Marek Wesoły, Michał Pierończyk, Jolanta Milas, Maciej Mol, Paweł Dankiewicz i Krzysztof Toboła - zasiądą w fotelach i będą odpowiadać na pytania prowadzących debatę - redaktora naczelnego portalu Slązag.pl. Spotkanie z kandydatami wraz z nim poprowadzi znany rudzki dziennikarz, członek zespołu portalu Slązag.pl - Michał Wroński.

Czego mogą się spodziewać kandydaci?

W odróżnieniu od poprzednich debat, gdzie każdy z kandydatów usiłował zaprezentować część swojego programu wyborczego, mówiąc w kółko o tym, co każdy już słyszał - tu pytania dotyczyć będą głównie tego, co rudzianie chcieliby wiedzieć. A to oznacza, że niektóre mogą być zaskakujące. Dodatkowo - z racji tego, że debata będzie z udziałem publiczności - czekamy na państwa pytania do kandydatów. Nie trzeba chyba dodawać, że chodzi o pytania merytoryczne. Można je nadsyłać na adres mailowy: j.skorek@rudzianin.pl do jutra, 6 września, do godziny 14. Pytania zostaną przekazane prowadzącym debatę, którzy wybiorą spośród nich najciekawsze. Lub zadadzą wszystkie.

Kto może przyjść na debatę?

Stosujemy formułę otwartą, bez zapisów i rezerwacji. Założeniem jest, że każdy z kandydatów może przyprowadzić maksymalnie 20 osób ze swojego otoczenia lub swoich popleczników. Pojemność MCK dla potrzeb debaty, to 270 miejsc. Oznacza to, że dla mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu pozostaje 130 miejsc. Wstęp jest wolny.

Transmisję z przebiegu debaty będzie można oglądać w Internecie, na stronie facebookowej portalu Rudzianin.pl oraz na Slazag.pl. Debata potrwa planowo około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy do udziału i oglądania zmagań kandydatów.

Przypominamy - pytania do kandydatów na fotel prezydenta Rudy Śląskiej można wysyłać na adres mailowy: j.skorek@rudzianin.pl do jutra, 6 września, do godziny 14.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Debata Pierończyk-Mejer - we wtorek, 20 września

Mejer vs Pierończyk. Kluczowa debata przed II turą

Głosowanieurna

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Ruda

Głosowanie ruda

Głosowanie trwa. W Rudzie Śląskiej na razie nie ma tłumów

Wybory

3 rzeczy, które historia mówi o wyborach w Rudzie Śląskiej

Podczas debaty w Rudzie Śląskiej kandydaci zaprezentowali swoje wizje miasta

Jeszcze jeden sondaż przedwyborczy

Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy

Krzysztof Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy

Maciej Mol spotkał się w Wirku z wyborcami

Już trzynaście komitetów zgłoszonych do walki o fotel