Ósme potrącenie w tym roku na przejściu dla pieszych w Rudzie Śląskiej

Kolejne potrącenie na przejściu w Rudzie Śląskiej. W miniony wtorek na ulicy Głównej, na pasach przy szkole - kierujący dostawczym peugeotem uderzył w przechodzącą tam prawidłowo 39-letnią kobietę. Z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Potracenie ruda slaska

W miniony wtorek około godziny 8 rano, na przejściu dla pieszych przy szkole, na ulicy Głównej w Rudzie Śląskiej, doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Tym razem ofiarą była 39-letnia mieszkanka Mysłowic, która przyjechała do Rudy Śląskiej do pracy.

- Kobieta przechodziła przez jezdnię prawidłowo, przez oznakowane przejście dla pieszych, tuż przy szkole. Potrącona kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do rudzkiego szpitala. Kierujący samochodem dostawczym był trzeźwy, ale jak się okazało - nie miał uprawnień, by kierować samochodem - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

U kobiety stwierdzono uraz biodra, kręgosłupa szyjnego i głowy. Jest pod opieką chirurgów w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Z kolei 28-letni kierowca z Rudy Śląskiej nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, gdyż... prawo jazdy stracił ponad rok wcześniej, miał sądowy zakaz prowadzenia za jazdę pod wpływem alkoholu i po jego ustaniu - nie poszedł na egzamin.

- Wczorajszy wypadek jest już ósmym potrąceniem pieszych w tym roku. Wszystkie miały miejsce na oznakowanych przejściach. Policjanci z rudzkiej drogówki systematycznie będą prowadzić działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej - dodaje Ciozak.
Gimnastyka ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Nie tylko w sztukach walki rudzianie odnoszą sukcesy!

Autor: Jacek Skorek

18/04/2024

Ruda Slaska Wieza wodna

Może Cię zainteresować:

Muzeum Miejskie przełożyło spacer po Nowym Bytomiu. Wszystko przez pogodę

Autor: Redakcja

18/04/2024

Autobus ztm ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Babcia "na medal". Pijana 50-latka z Rudy Śląskiej zapomniała w autobusie... wnuczki

Autor: Jacek Skorek

16/04/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon