Osiągnąłem oba swoje cele - mówi Pierończyk

Michał Pierończyk wygrał w drugiej turze wyborów zdecydowanie nad Krzysztofem Mejerem. Głosy rudzian rozłożyły się 18.446 na Pierończyka i 6.805 na Mejera. Czy wybrany na prezydenta Michał Pierończyk osiągnął swój cel?

Jacek Skorek
Dziś przed południem Michał Pierończyk odpowiadał na pytania dziennikarzy

Dzisiejsza, powyborcza konferencja prasowa, była okazją do kolejnych pytań do Michała Pierończyka. O podsumowanie, ale i o plany na przyszłość.

- Chciałem podzielić się refleksjami. Dziękuję mieszkańcom, że poszli do wyborów, że zagłosowali na mnie. Ponad 18 tysięcy wyborców oddało głos na mnie. To zwycięstwo jest jednoznaczne - powiedział Michał Pierończyk.

Kiedy emocje już opadły - przyszedł czas na refleksje.

- Jest to satysfakcja. Pamiętam wybory z 2010 roku. Dlatego moim marzeniem było, by zwyciężyć 70 do 30. A drugim - by mieć więcej głosów niż Grażyna Dziedzic w 2010 roku, kiedy te wybory były bardzo trudne. Te też były bardzo trudne. Wtedy pani prezydent miała 16.600 głosów. Mnie się udało trochę więcej zdobyć, więc oba te założenia dwa zostały osiągnięte. Jestem z tego bardzo zadowolony - podkreślił Michał Pierończyk.

Nowo wybrany prezydent podziękował za głosy i zaufanie.

- Podczas kampanii wyborczej mieszkańcy mnie bardzo wspierali. Były uśmiechy, uściski dłonie. Były dobre prognozy. Niemniej dopiero po podliczeniu głosów okazało się, jak to wygląda. Z jednej strony mnie to uspokajało, z drugiej stresowałem się tym, że nie ze wszystkimi szło porozmawiać - powiedział Pierończyk, nawiązując do niewielkiej frekwencji wyborczej.

Za Komisarzem Wyborczym w Katowicach podajemy:

  • Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 101593
  • Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła 25529
  • Liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w wyborach) wyniosła 25531, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 25,13%.
- Myślę, że wygrałem dzięki temu, że się przypomniałem wielu osobom. Że tu pracuję, mieszkam i osiągnąłem ileś rzeczy. Mieszkańcy mnie kojarzyli z różnych spraw, które były przez lata. I te dobre skojarzenia i to przyjęcie jako "swojego" kandydata zaważyły na tym - dodał Pierończyk.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Katowicach

"Zwołać na dzień 29 września 2022 r. na godz. 13:00 w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, Plac Jana Pawła II 6, 41-709 Ruda Śląska, sesję Rady Miasta Ruda Śląska w celu złożenia ślubowania przez Michała Waleriana Pierończyka, wybranego na Prezydenta Miasta Ruda Śląska w przedterminowych wyborach przeprowadzonych w dniu 11 września 2022 r., w głosowaniu ponownym w dniu 25 września 2022 r."

Po ludzku - w najbliższy czwartek Michał Pierończyk zostanie już oficjalnie nowym prezydentem Rudy Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon