Opóźnienie przy remoncie Czarnoleśnej. Jeszcze ponad miesiąc objazdów

Prace przy modernizacji ulicy Czarnoleśnej miały się zakończyć planowo do końca października. Wystąpiły jednak pewne problemy. Trzeba jeszcze poczekać...

Dobrze, że jedna z Czytelniczek przypomniała, bo trwające od marca zamknięcie Czarnoleśnej tak kierowców przyzwyczaiło, że wielu już na pamięć wybierało drogę dookoła, całkowicie zapominając, że Czarnoleśna była. Jednak rzeczywiście - remont powinien się już skończyć. Postanowiliśmy więc zapytać w Spółce Restrukturyzacji Kopalń, czym spowodowana jest "obsuwa".

- Prace związane z remontem ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej realizowane są zgodnie z aktualnie obowiązującą umową, aneksowaną w październiku br. Wykonawca prac remontowych ma termin na ich zakończenie do 20 grudnia. Aktualny stan zaawansowania prac wynosi 98%. Początkowo ustalony termin zakończenia prac uległ zmianie z przyczyn niezależnych od SRK S.A. i wynika z napotkania niemożliwego do przewidzenia przed rozpoczęciem robót ziemnych (wykopów) stopnia złożoności infrastruktury podziemnej, pochodzącej z różnych lat oraz konieczności przeprojektowania szeregu elementów tej infrastruktury, tak aby spełniały obowiązujące obecnie normy i przepisy prawa - odpowiedział nam rzecznik SRK, Mariusz Tomalik.

Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami - na święta będzie... Czarnoleśna. Odetchną na pewno mieszkańcy Objazdowej, których spokojna ulica stała się na dziewięć miesięcy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tartan będzie odnowiony z pieniędzy budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski. Ruda Śląska miastem boisk i placów zabaw

Głosować można do 10 września

Głosowanie na budżet obywatelski Rudy Śląskiej - start!

Wyjazd z Solidarności w Halembie o poranku...

Kolejny odcinek do rozkopania. Halemba II stoi w korkach

Ruszyło wiosenne lepienie jezdni

Naprawiają drogi w mieście. U was też znikają dziury?

Niedurnego wkrótce będzie zakorkowana

Nie skończyli Czarnoleśnej, zaczną Niedurnego

Pomnik św. Jana Nepomucena będzie odrestaurowany

Plac Niepodległości w Goduli nabiera kształtu

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają