Opóźnienie przy remoncie Czarnoleśnej. Jeszcze ponad miesiąc objazdów

Prace przy modernizacji ulicy Czarnoleśnej miały się zakończyć planowo do końca października. Wystąpiły jednak pewne problemy. Trzeba jeszcze poczekać...

Dobrze, że jedna z Czytelniczek przypomniała, bo trwające od marca zamknięcie Czarnoleśnej tak kierowców przyzwyczaiło, że wielu już na pamięć wybierało drogę dookoła, całkowicie zapominając, że Czarnoleśna była. Jednak rzeczywiście - remont powinien się już skończyć. Postanowiliśmy więc zapytać w Spółce Restrukturyzacji Kopalń, czym spowodowana jest "obsuwa".

- Prace związane z remontem ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej realizowane są zgodnie z aktualnie obowiązującą umową, aneksowaną w październiku br. Wykonawca prac remontowych ma termin na ich zakończenie do 20 grudnia. Aktualny stan zaawansowania prac wynosi 98%. Początkowo ustalony termin zakończenia prac uległ zmianie z przyczyn niezależnych od SRK S.A. i wynika z napotkania niemożliwego do przewidzenia przed rozpoczęciem robót ziemnych (wykopów) stopnia złożoności infrastruktury podziemnej, pochodzącej z różnych lat oraz konieczności przeprojektowania szeregu elementów tej infrastruktury, tak aby spełniały obowiązujące obecnie normy i przepisy prawa - odpowiedział nam rzecznik SRK, Mariusz Tomalik.

Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami - na święta będzie... Czarnoleśna. Odetchną na pewno mieszkańcy Objazdowej, których spokojna ulica stała się na dziewięć miesięcy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fragment 1-go Maja będzie zamknięty na kilkanaście miesięcy

Od środy fragment ulicy 1 Maja będzie wyłączony

Wizualizacja TBS przy ul. Tomanka

Ruszył nabór wniosków na mieszkania

Cicha i spokojna Bałtycka zamieni się w plac budowy

Spokojny zakątek zamieni się w plac budowy

Ruszył remont balkonów przy Kolistej 5. Potrwa około miesiąca

Remonty balkonów. Będzie głośno przy Kolistej

1 marca ulica Czarnoleśna będzie zamknięta dla ruchu

Już za kilka dni rusza remont ulicy Czarnoleśnej

Plac budowy SP17 w Rudzie Śląskiej

Budowa SP17 wstrzymana. Nikt nie jest zaskoczony...

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają