Opaski bezpieczeństwa dla rudzkich seniorów

Stu rudzkich seniorów podpisze do końca czerwca umowy o świadczenie usługi teleopieki. W ramach rządowego programu "Korpus Wsparcia Seniorów" otrzymają opaski bezpieczeństwa.

Opaska dla seniora ruda slaka

W tym roku adresatami programu są seniorzy w wieku 60 lat i starsi, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

- Dzięki tym opaskom seniorzy czują się pewniej i mają poczucie bezpieczeństwa. Są one wyposażone m.in. w przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi czy funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe takie jak puls i saturację – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej ds. społecznych.

W pierwszej kolejności do programu kwalifikowane są osoby objęte programem osłonowym "Poprawa bezpieczeństwa Seniora" z 2023 roku i deklarujące chęć jego kontynuowania. Następnie osoby zapisane na liście rezerwowej. Lista osób zainteresowanych udziałem w programie jest otwarta, zgłoszenia do udziału w programie należy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2024 Moduł II dofinansowany jest ze środków z dotacji celowej budżetu państwa. Ruda Śląska otrzymała dofinansowanie w kwocie 72.516 złotych.

Policja noc

Może Cię zainteresować:

Pijany 21-latek wyrywał lusterka z aut w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

25/06/2024

Zakret mistrzow golf

Może Cię zainteresować:

Znów "zakręt mistrzów" w Rudzie Śląskiej okazał się zbyt trudny do pokonania

Autor: Jacek Skorek

24/06/2024

Para patrolowa ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Rudzcy "patrolowcy" najlepsi w województwie

Autor: Jacek Skorek

14/06/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon