Odwołane kursy linii 255w niedzielę wieczorem. Co się stało?

Napisał do nas Czytelnik, informując o niepokojącym zjawisku - odwołania niedzielnych, wieczornych kursów autobusu linii 255. Zapytaliśmy w Zarządzie Transportu Metropolitalnego o powód.

Jacek Skorek
O odwołanych kursach można się dowiedzieć ze strony ZTM
- Proszę o zainteresowanie tematem funkcjonowania komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej. Dla przykładu - popularna okrężna linia 255, obsługiwana przez Meteor Sp. z o.o., miała dziś odwołane wszystkie wieczorne kursy - napisał Czytelnik.

I dodał, że często z kursów wypada również autobus linii 155.

- Czy w najbliższym czasie należy spodziewać się zawieszenia kursowania linii lub ograniczenia ofert przewozowych? - pytał.

O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika ZTM.

- Potwierdzamy, wczoraj na linii 255 w godzinach popołudniowych i wieczornych odnotowaliśmy odwołane połączenia. Po jednym z kursów kierowca wychodząc z autobusu skręcił nogę, wskutek czego dalsza jazda nie była możliwa. Niestety, przewoźnik obsługujący tę linię, nie był w stanie zapewnić doraźnego zastępstwa - informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Podkreślił również, że każda z firm przewozowych, w związku z niezrealizowaniem połączeń, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Z kolei zdaniem ZTM - na linii 155 nie odnotowano takich utrudnień.

Fakt odwołania kursów był podany na stronach ZTM i tablicach SDIP na przystankach. Oczywiście dla podróżnych nie było to wielkim pocieszeniem.

ZTM zachęca do korzystania z nowej funkcjonalności rozkładów. Na stronie internetowej SDIP (System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej) można znaleźć na bieżąco aktualizowane informacje o tym, czy kurs nie jest z jakiegoś powodu odwołany czy opóźniony.

Link do strony znajdziecie TUTAJ

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon