Odszedł Franciszek Bukal, wielki rudzianin, któremu leżał na sercu los osób niepełnosprawnych

Dziś nadeszła informacja o śmierci Franciszka Bukala, Zasłużonego dla Miasta Rudy Śląskiej społecznika i działacza na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Miał 93 lata.

UM Ruda Śląska
Franciszek Bukal zmarł w wieku 93 lat

Franciszek Bukal został wybrany radnym w pierwszych wyborach władz samorządowych w 1990 roku. Od tamtego czasu intensywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Ciężko jest żegnać człowieka, który tak dbał o osoby z niepełnosprawnościami i wiele lat swojego życia poświęcił, by innym żyło się lepiej - napisał we wspomnieniu prezydent miasta, Michał Pierończyk. - Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Franciszka Bukala, odznaczonego tytułem Zasłużony dla Miasta Ruda Śląska. Rodzinie i najbliższym przekazuję wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju.

Franciszek Bukal wspierał między innymi powstanie Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie, Szkoły Życia w Wirku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bykowinie, Olimpiad Sportowych i wielu imprez, podczas których osoby z niepełnosprawnościami mogły zaprezentować swoje pasje i umiejętności.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę, 6 maja o godzinie 10.15, w kościele pw. św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Wirku.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon