Odpowiedzą za pobicie 27-latka w Rudzie Śląskiej. Pięciu młodych mężczyzn aresztowanych

15 lipca po godzinie 1. w nocy, na ulicy Orzegowskiej, grupa młodych mężczyzn napadła 27-letniego rudzianina. Choć uciekli przed przyjazdem policji - kryminalni ustalili ich personalia i wyłapali.

Policja.pl
Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani

15 lipca w nocy policja otrzymała zgłoszenie, że na ulicy Orzegowskiej grupa młodych mężczyzn kopie po całym ciele leżącego.

- Na dźwięk nadjeżdżającego patrolu mężczyźni rozbiegli się, jednak kryminalni ustalili dane pięciu z nich. Napastnicy w wieku 17-19 lat zostali kolejno namierzeni i tymczasowo aresztowani - mówi sierż. szt. Mateusz Pandzioch z KMP w Rudzie Śląskiej.

Najprawdopodobniej to "sprawy sercowe" były powodem napaści na 27-letniego rudzianina. Skopany mężczyzna miał połamane żebra, wymagał hospitalizacji. Dwaj spośród zatrzymanych pięciu bandytów, mimo że mają po 17-lat - odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości jak dorośli. Nowy prokurator w Rudzie Śląskiej działa bardzo skutecznie - sąd przychylił się do jego wniosku o tymczasowe aresztowanie napastników i prosto z sądowej sali trafili do aresztu. Wszystkim grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon