Od świtu kolizje na DTŚ. W Zabrzu trasa była zamknięta w obu kierunkach! Zobaczcie zdjęcia z porannych kolizji

PSP Zabrze
Kolizje na DTŚ w Zabrzu

Zaczęło się o 6 rano. Wiadukt nad Rondem Sybiraków w Zabrzu jest silnie oblodzony i wystarczył moment nieuwagi kierowców. W czterech zdarzeniach wzięło udział 18 samochodów.

Do jednych kolizji - dołączały kolejne. Zaczął się efekt domina. Zanim policja zablokowała ten odcinek - już co najmniej 17 aut zdążyło się zderzyć.

- Liczba kolizji jest tak duża, że ściągnęliśmy do pomocy policjantów z Gliwic. Do stłuczek dochodziło nawet w chwili, gdy policjanci prowadzili czynności na drodze - mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

Jak poinformowała nas zabrzańska Straż Pożarna, powodem stłuczek jest silne oblodzenie tego wiaduktu.

- Podjęliśmy decyzję o całkowitym zamknięciu DTŚ do czasu ściągnięcia piaskarek i solarek - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej PSP.

Do godziny 10.00 droga była nieprzejezdna w obu kierunkach - do kolejnych kolizji doszło na trasie w kierunku Rudy Śląskiej. Policja mówi o 18 samochodach, które wzięły udział w czterech zdarzeniach.

DTŚ w kierunku Gliwic całkowicie blokowała stojąca w poprzek drogi ciężarówka. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

O godzinie 10. udało się przywrócić ruch na Drogowej Trasie Średnicowej. Uszkodzone auta zostały zepchnięte na pobocza. Cały czas na miejscu działają służby. Uważajcie na tym odcinku - szczególnie podczas nocnych przymrozków zamienia się on w lodowisko.

Kolizje na DTŚ w Zabrzu

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Salongier

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

Akcja znicz

Podsumowanie akcji "Znicz" - było bezpiecznie, choć...

Kolizjahalemba

Kolizja w Halembie. Na szczęście niegroźna, ale...

Jumaki

Złapał złodziejki perfum z Rossmana. Rozpoznał je na ulicy

Goduli

Dzwon na Karola Goduli. Staliście w korku?

Podrobki

Podróbki na targu.

Kolizja policja

Spowodował kolizję, bo... "troszkę wypił".