Od rana "Bezpieczny pieszy". A wieczorem będziemy rozdawać opaski odblaskowe

Dziś w Rudzie Śląskiej policyjne działania "Bezpieczny pieszy". Patrole w okolicach newralgicznych przejść będą zwracać uwagę na łamanie przepisów przez kierowców i pieszych. A po zmroku, w kilku punktach w Rudzie Śląskiej, rozdawać będziemy odblaskowe opaski.

KMP Ruda Śląska
Bezpieczny pieszy, to widoczny pieszy

Od rana do późnego wieczora rudzka drogówka znów będzie widoczna w okolicach tych przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do "nieprawidłowych zachowań" uczestników ruchu. I nie tylko o kierowców chodzi, gdyż doświadczenia poprzednich akcji wykazują, że piesi też mają sporo na sumieniu.

- Na drogach Rudy Śląskiej każdego tygodnia dochodzi do minimum jednego potrącenia pieszego. Wiele z nich to zdarzenia na szczęście niegroźne, kończące się drobnymi potłuczeniami czy zadrapaniami, ale są też i takie, po których pieszy musi trafić na dłużej do szpitala - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy KMP Ruda Śląska.

W działaniach policjantów będzie wspierać ruchome stanowisko dowodzenia - wóz z kamerami rejestrującymi "zza winkla" łamanie przepisów.

Pamiętajmy, że do zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi nie tylko po zmroku. Na filmie z Katowic możecie zobaczyć, że w środku dnia również łatwo o wypadek na przejściu dla pieszych...

Dziś rozdamy przechodniom opaski odblaskowe!

Redakcja Rudzianin.pl wraz z wolontariuszami będzie rozdawać dziś po zmroku odblaskowe opaski przechodniom. Zainteresowanym zrobimy też prezentację, jak widoczna jest w ciemnościach osoba z elementami odblaskowymi i bez nich. Z jakiej odległości zobaczy nas kierowca - to przy szybko zapadającym zmroku element często decydujący o zdrowiu i życiu. Wiedzą o tym kierujący, niestety - wielu pieszych ów fakt lekceważy. Mamy nadzieję, że nasze odblaskowe opaski będą używane nie tylko jako pamiątkowy gadżet 😂

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przed Plazą, w opaskowej akcji

Rozdaliśmy mieszkańcom setki opasek odblaskowych

Podinsp. Dawid Gil wraca do Rudy Śląskiej (na zdjęciu pierwszy z lewej w szeregu)

Będzie nowy, ale znany komendant policji w Rudzie Śląskiej

Na rondzie w lewo - znów mamy "bohatera"

Na rondzie w lewo... Mówisz-masz - jadę!

"Bezpieczny pieszy" w centrum - tu bez wykroczeń

"Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

Cmentarz w Halembie

Policjanci i strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo

Sierżant Ruda i jej nowi fani

Mundurowi edukują najmłodszych

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!