Od rana "Bezpieczny pieszy". A wieczorem będziemy rozdawać opaski odblaskowe

Dziś w Rudzie Śląskiej policyjne działania "Bezpieczny pieszy". Patrole w okolicach newralgicznych przejść będą zwracać uwagę na łamanie przepisów przez kierowców i pieszych. A po zmroku, w kilku punktach w Rudzie Śląskiej, rozdawać będziemy odblaskowe opaski.

KMP Ruda Śląska
Bezpieczny pieszy, to widoczny pieszy

Od rana do późnego wieczora rudzka drogówka znów będzie widoczna w okolicach tych przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do "nieprawidłowych zachowań" uczestników ruchu. I nie tylko o kierowców chodzi, gdyż doświadczenia poprzednich akcji wykazują, że piesi też mają sporo na sumieniu.

- Na drogach Rudy Śląskiej każdego tygodnia dochodzi do minimum jednego potrącenia pieszego. Wiele z nich to zdarzenia na szczęście niegroźne, kończące się drobnymi potłuczeniami czy zadrapaniami, ale są też i takie, po których pieszy musi trafić na dłużej do szpitala - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy KMP Ruda Śląska.

W działaniach policjantów będzie wspierać ruchome stanowisko dowodzenia - wóz z kamerami rejestrującymi "zza winkla" łamanie przepisów.

Pamiętajmy, że do zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi nie tylko po zmroku. Na filmie z Katowic możecie zobaczyć, że w środku dnia również łatwo o wypadek na przejściu dla pieszych...

Dziś rozdamy przechodniom opaski odblaskowe!

Redakcja Rudzianin.pl wraz z wolontariuszami będzie rozdawać dziś po zmroku odblaskowe opaski przechodniom. Zainteresowanym zrobimy też prezentację, jak widoczna jest w ciemnościach osoba z elementami odblaskowymi i bez nich. Z jakiej odległości zobaczy nas kierowca - to przy szybko zapadającym zmroku element często decydujący o zdrowiu i życiu. Wiedzą o tym kierujący, niestety - wielu pieszych ów fakt lekceważy. Mamy nadzieję, że nasze odblaskowe opaski będą używane nie tylko jako pamiątkowy gadżet 😂

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przed Plazą, w opaskowej akcji

Rozdaliśmy mieszkańcom setki opasek odblaskowych

Asp. szt. Andrzej Poniszowski zmarł nagle w wieku 44 lat...

Odszedł na wieczną służbę. Pożegnali zmarłego kolegę

"Bezpieczny pieszy" w centrum - tu bez wykroczeń

"Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

Cmentarz w Halembie

Policjanci i strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo

Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Warto skontrolować autobus przed wyjazdem na wakacje

Chcecie być pewni - warto sprawdzić

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych