Od rana akcja "Prędkość". Będzie mierzone!

Od godziny 6. do 22. rudzcy policjanci będą intensywnie mierzyć. W piątek na drogach naszego miasta - akcja "Prędkość". Noga z gazu!

Śląska Policja
Od świtu do 22. trwa akcja "Prędkość"

Oczywiście kontrola prędkości nie będzie wyłącznym zadaniem patroli rudzkiej drogówki. Ale to właśnie niedostosowanie prędkości do przepisów i panujących warunków jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków.

- Policjanci patrolujący drogi Rudy Śląskiej wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podkreśla asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej

Zwracajcie szczególną uwagę w okolicach przejść dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach. Gdzie najczęściej "suszą" w Rudzie Śląskiej - nie trzeba chyba przypominać :)

Akcja nie tylko w Rudzie Śląskiej

"Prędkość" jest akcją na terenie całego województwa śląskiego, dlatego wyjeżdżając poza miasto - również natkniecie się na wzmożone kontrole. W całej Polsce trwają też działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. A tu już, jeśli ktoś ma pecha i zbyt ciężką nogę, można załapać nie jeden, a nawet kilka mandatów w krótkim czasie. Na Drogowej Trasie Średnicowej i autostradzie można też wpaść w oko nieoznakowanym patrolowcom grupy Speed.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zlotow

Rudzki policjant rozwiązał zagadkę kradzieży w Wielkopolsce

18-latek z Rudy Śląskiej usłyszał zarzut pobicia

Dwaj młodzi mężczyźni skatowali w Wirku rudzianina

Alkomat

Ukraiński rekordzista. Zobaczcie ile "wydmuchał" kierowca

Metodą na wnuczka okradli rudziankę na 15 tysięcy złotych

Oszuści wracają do starej metody "na wnuczka"

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Ostrzeżenia nie pomagają - szybki zysk zaćmiewa myślenie

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Fałszywi brokerzy obiecują szybkie zbicie fortuny

Rudzianka w porę się zorientowała, że chcą ją okraść