Od rana akcja "Prędkość". Będzie mierzone!

Od godziny 6. do 22. rudzcy policjanci będą intensywnie mierzyć. W piątek na drogach naszego miasta - akcja "Prędkość". Noga z gazu!

Śląska Policja
Od świtu do 22. trwa akcja "Prędkość"

Oczywiście kontrola prędkości nie będzie wyłącznym zadaniem patroli rudzkiej drogówki. Ale to właśnie niedostosowanie prędkości do przepisów i panujących warunków jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków.

- Policjanci patrolujący drogi Rudy Śląskiej wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podkreśla asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej

Zwracajcie szczególną uwagę w okolicach przejść dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach. Gdzie najczęściej "suszą" w Rudzie Śląskiej - nie trzeba chyba przypominać :)

Akcja nie tylko w Rudzie Śląskiej

"Prędkość" jest akcją na terenie całego województwa śląskiego, dlatego wyjeżdżając poza miasto - również natkniecie się na wzmożone kontrole. W całej Polsce trwają też działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. A tu już, jeśli ktoś ma pecha i zbyt ciężką nogę, można załapać nie jeden, a nawet kilka mandatów w krótkim czasie. Na Drogowej Trasie Średnicowej i autostradzie można też wpaść w oko nieoznakowanym patrolowcom grupy Speed.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

1700 zł mandatu i 18 punktów - dzisiejszy rekordzista w Rudzie Śląskiej

Mamy rekordzistę - 1700 złotych mandatu!

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Ostrzeżenia nie pomagają - szybki zysk zaćmiewa myślenie

Ta kontrola chyba zakończyła się pouczeniem :)

Policja sprawdzała maseczki w komunikacji publicznej

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Rozbojarze zostali tymczasowo aresztowani

Trzech bandytów zatrzymanych. Akcja jak z filmu

Fałszywi brokerzy obiecują szybkie zbicie fortuny

Rudzianka w porę się zorientowała, że chcą ją okraść

Policja noc

Wieczorny pościg za motorowerzystą w Nowym Bytomiu