Od czwartku na basen. Ale czy na pewno dopisze pogoda?

Basen letni w Nowym Bytomiu już prawie gotowy na przyjęcie gości. Inauguracja sezonu - w najbliższy czwartek, 8 czerwca, o godzinie 9.00. Niestety, póki co prognoza pogody dla naszego miasta nie wygląda optymistycznie.

MOSiR Ruda Śląska
Kąpielisko letnie w Rudzie Śląskiej zaprasza już od czwartku

Nowobytomski basen letni otwiera swoje podwoje i już od czwartku zaprasza amatorów pływania i relaksu na świeżym powietrzu. Do niedzieli będzie czynny od godziny 9.00 do 19.00. W następnym tygodniu, w dni powszednie - od 11.00, a w weekendy - znów od 9.00. Tak będzie do wakacji, czyli do 24. czerwca. Przez całe letnie ferie, aż do 3 września - MOSiR zaprasza w pełnym wymiarze godzinowym, niezależnie od dnia - można odbijać kartę już o 9. rano i siedzieć do 19.

Nowością w tym roku będzie rozbudowana strefa gastro. Na górze stać będą trzy foodtrucki, a dodatkowo pojawią się nowe punkty z watą cukrową, lodami i popcornem. Uzupełnią one skromną do tej pory bazę, która ograniczona była do basenowej kawiarni.

Cennik na sezon 2023

Bilety na tegoroczny sezon kąpielowy kształtują się następująco:

 • Dzieci do lat 5 - bezpłatnie
 • Osoba dorosła (bilet normalny) - 18 zł/dzień
 • Bilet ulgowy - 10 zł/dzień (dzieci i młodzież szkolna, studenci do 25 lat, emeryci 60+ i renciści)
 • Osoby niepełnosprawne (niepełnosprawność w stopniu znacznym, opiekun osoby niepełnosprawnej) - 8 zł/dzień
 • Grupy zorganizowane powyżej 15 osób - 8 zł/dzień/osoba (kolenie, półkolonie, itp.)
 • Rudzka Karta Rodzina 3+ - 50% zniżki na bilet wstępu
 • Rudzka Karta Seniora 60+ - 10 zł/dzień
 • Wypożyczenie leżaka - 20 zł/dzień (jedynie w strefie leżakowej)
 • Szafka depozytowa - 5 zł/dzień
 • Bilet Popołudniowy po godz. 17.00 (osoba dorosła) - 10 zł/dzień
 • Pieluchomajtki - 5 zł/szt.
 • Wynajem salki rekreacyjnej - 250 zł/doba lub 35 zł/godz.
 • Wynajem ośrodka na imprezy komercyjne - do uzgodnienia
 • Korzystanie z sauny fińskiej 5-osobowej 50 zł/godz.

Można też skusić się na bilet OPEN - imienny, ważny z dowodem tożsamości, obowiązujący przez okres jednego miesiąca od daty wystawienia, bez ograniczenia czasu korzystania z obiektów MOSiR-u i sprzętu. Upoważnia do wstępu na baseny, lodowisko (zimą) i korty oraz do wypożyczenia rolek, łyżew i sprzętu do tenisa. Dostęp do całej bazy atrakcji kosztuje 150 złotych na miesiąc.

Prognoza pogody na najbliższe dni

W przypadku kiepskiej aury MOSiR zapowiada zniżki dla gości kąpieliska - cena biletu podstawowego będzie wtedy obniżona do poziomu biletu popołudniowego. Niestety, nie mamy dobrych wieści jeśli chodzi o początek sezonu. Wprawdzie prognozy długoterminowe są zwykłym wróżeniem z fusów, to "wujek Google" podaje, że od środy aż do poniedziałku będzie lało.

Nieco więcej optymizmu wykazuje nasz pogodowy czarodziej, Damian Dąbrowski.

– W środę zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami i całkowite. Po południu miejscami wystąpią opady i punktowe burze, w czasie których mogą wystąpić intensywne opady. Temperatura maksymalna około 20/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa - podaje na swojej stronie internetowej. I dodaje - Z powodu dość chwiejnej sytuacji pogodowej w najbliższych dniach, prognoza może ulec jeszcze zmianom, dlatego tym bardziej zachęcam do sprawdzania jej aktualizacji.

Damian Dąbrowski znany jest z tego, że jego prognozy są wyjątkowo precyzyjne. Dlatego warto zaglądać na stronę https://pogodadlaslaska.pl/.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon