Od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte

W piątek, 30 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję związaną z tegorocznymi obchodami dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Cmentarz


Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, musimy planować nie tylko najbliższych parę dni, ale myśleć o tym, co za tydzień, co za miesiąc, żeby święta Bożego Narodzenia mogły zostać spędzone rodzinnie – mówił premier Mateusz Morawiecki, inaugurując dzisiejszą konferencję prasową.

Od wielu dni dziennikarze dopytywali premiera o decyzję w sprawie otwarcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, lecz nie udało im się uzyskać jasnej odpowiedzi. Dziś, przed godziną 16.00 Mateusz Morawiecki poinformował, że nekropolie zostaną zamknięte.

Podjęliśmy decyzję, że zarówno Dzień Wszystkich Świętych, jak i Dzień Zaduszny, to będą dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. Cały czas żyliśmy nadzieją, że liczba zakażonych będzie malała, ale ona jest coraz większa – zaznaczył premier. Dodał też, że tradycja jest mniej ważna niż życie.

Decyzja, choć ogłoszona na ostatni moment, jest zrozumiała, gdyż liczba zakażeń nieustannie rośnie, a dziś wyniosła 21 629. Jednakże wiele osób liczyło, że uda im się odwiedzić groby swoich zmarłych krewnych. Niestety, straty poniosą pewnie kwiaciarnie, w których zamówiono wiązanki na jutro, bądź pojutrze.

fot. TT Kancelaria Premiera RP

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu