Obiekty i zajęcia sportowe w Rudzie Śląskiej dostępne tylko dla sportowców

Zgodnie z decyzją rządu od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 roku wszystkie obiekty MOSiR w Rudzie Śląskiej będą dostępne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu niezrzeszeni w klubach sportowych, będą musieli poczekać na złagodzenie obostrzeń.

132801545 1033376810506098 3943598012576144730 n

Jak informują przedstawiciele MOSiR w Rudzie Śląskiej trenować w rudzkich obiektach sportowych będą mogli zawodowi sportowcy, zawodnicy pobierający stypendium sportowe, zawodnicy będący członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej, uprawiający sport w ramach ligi zawodowej, dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni Polski Związek Sportowy.

Korzystanie na wyżej wymienionych zasadach z bazy MOSiR musi być poprzedzone złożeniem pisemnego oświadczenia, potwierdzającym powyższe wymagania według wzoru, który znajduje się TU!

Nieczynne będzie także popularne lodowisku na Burloch Arenie.

To ostatnie dni, by skorzystać jeszcze z naszego lodowiska na Burloch Arenie. Od poniedziałku ten obiekt oraz wiele innych w naszym mieście będzie zamknięty. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku wszystkie obiekty MOSiR będą dostępne wyłącznie dla sportu zawodowego oraz zawodników pobierających stypendium sportowe, będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej, a także zawodników uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni związek sportowy – wyjaśnia Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Uprawianie sportu będzie możliwe wyłącznie w przypadku sportowców. Przykładowo, trenować bez przeszkód będą mogli podopieczni Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

W dniu 21.12.2020 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 2316). Wyjaśniło ono wcześniejsze wątpliwości co do możliwości uczestniczenia we współzawodnictwie sportowym, prowadzeniu zajęć oraz organizacji wyjazdów na obozy i szkolenia dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. Mimo ogólnego zaostrzenia rygorów sanitarnych zgodnie z § 10 ust. 15 pkt 1 i § 10 ust. 2 pkt 13 cytowanego przepisu, sport dzieci i młodzieży może funkcjonować bez ograniczeń na dotychczasowych zasadach. Jedynym warunkiem jest to aby współzawodnictwo odbywało się w ramach odpowiedniego polskiego związku sportowego i bez udziału publiczności - poinformowali przedstawiciele rudzkiego klubu karate.

fot. FB Krzysztof Mejer

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Granty trafiły do 158 podmiotów województwa śląskiego

8 klubów sportowych z naszego miasta z dofinansowaniem!

Wotore4

Czy w Katowicach będą się bić na gołe pięści? Owszem

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były piłkarz Uranii i Grunwaldu nie żyje

Śląska Szkoła Samoobrony zaprasza na zajęcia również kobiety

Samoobrona w innym wymiarze

Aquadrom, Ruda Śląska

Dziś wstęp do Aquadromu tańszy o 20 proc.

Aqadrom

28 maja ponowne otwarcie Aqadromu

Klaudiastarowicz

Reprezentantka Diablic znowu powołana do kadry!