NURD - podsumowanie działań w Rudzie Śląskiej

Było w miarę spokojnie - mówią policjanci, podsumowując wczorajszą akcję NURD w Rudzie Śląskiej. Choć znaleźli się tacy, których portfele poważnie schudły.

Policja Ruda Śląska
Sporo mandatów za prędkość było w strefie 30

55 wykroczeń kierujących i 6 dokonanych przez pieszych - tak zamknęła się akcja NURD w Rudzie Śląskiej. Działania miały na celu zwrócenie uwagi tak kierowcom, jak i przechodniom, na stosowanie się do przepisów i - co najważniejsze - zadbanie o własne życie, zdrowie i... finanse.

- Dwóch kierujących otrzymało mandaty po 1500 złotych za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, jeden - 1000 złotych za wyprzedzanie na zakazie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP Ruda Śląska.

Pozostałe wykroczenia kierowców dotyczyły głównie przekroczeń prędkości w strefie 30. W miejscach, które mieszkańcy, na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszają jako te, w których nagminnie łamane są przepisy.

Sześć mandatów dla pieszych, to przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym. I choć wiele można na ten temat dyskutować - wszystkie były na ulicy Niedurnego w Nowym Bytomiu, gdzie przejść jest mnóstwo. Co wie każdy kierowca, który chcąc uniknąć płacenia - co rusz hamuje. Okazało się, że owych sześciu ukaranych mandatami pieszych - nie było skorych do podejścia kawałek dalej, do pasów. Bo przecież można, jak krowy w Szwajcarii, iść na azymut. I tu się zdziwili.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon