Nowy Werdon otwarty. Zobacz ceny mieszkań.

Dziś oficjalnie zaprezentowany przez autorów projektu, Nowy Werdon wkrótce zatętni życiem. Większość mieszkań została już sprzedana, ale 5 największych czeka jeszcze na właścicieli. Inwestorem i zarządcą budynku jest MGSM Perspektywa. Budynek mieści się przy ulicy 1 Maja 261 w Wirku.

Werdon2

Eksperymentalne połączenie londyńskich szeregówek i wygodnych mieszkań na ostatnich piętrach. Nowy Werdon - to nietypowy obiekt mieszkalny, którego autorem jest Biuro Projektowe Małeccy. Budynek znalazł się na liście nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award 2022. I rzeczywiście - choć nawiązuje nieco do otaczającej go architektury - to jednak rzuca się w oko i wyróżnia.

- Ciekawa jest historia nazwy tej realizacji architektonicznej: nawiązuje ona do znajdującego się po drugiej stronie ulicy Werdonu, osiedla domów robotniczych z początku XX wieku, którego lokatorami byli weterani bitwy pod Verdun - mówią projektanci. - Nowy Werdon został zbudowany z cegły i nakryty dwuspadowym dachem. To oczywiste nawiązanie do śląskiej tradycji budowlanej. Obiekt powstał w miejscu starych zabudowań, które z powodu złego stanu technicznego nie nadawały się do remontu. Budynek stał się wydarzeniem w Rudzie Śląskiej. Prosty, klarowny pomysł wniósł powiew współczesności do starej, zaniedbanej dzielnicy.

Budynek oferuje dwa rodzaje mieszkań. Na niższych kondygnacjach mamy trzypoziomowe "segmenty" - z własnym wejściem, garażem, schodami, salonem i jadalnią na piętrze oraz sypialniami na kolejnej kondygnacji. Mieszkania mają duży taras i mały ogródek, który jest nawiązaniem do śląskiej tradycji posiadania takiego miejsca. Z kolei wyższe piętra budynku zajęły mniejsze mieszkania.

Te mniejsze - o powierzchni od 27,70 do 90,95 m kw. - są już sprzedane. Ceny - w zależności od metrażu - między nieco ponad 105 tysięcy po blisko 382 tysiące. Wolne zostały jeszcze trzypoziomowe "segmenty" z własnym garażem, tarasem i ogródkiem. Powierzchnie od 119-125 metrów w cenie 513-540 tysięcy złotych.

- Na terenie inwestycji zaprojektowano parkingi wewnątrz budynku oraz na zewnątrz do całkowitego użytku mieszkańców. Zadbaliśmy o to, aby na terenie znalazło się miejsce aktywności dla dzieci, projektowany plac zabaw w otoczeniu zieleni pozwoli na odpoczynek zarówno młodszych pociech jak i dorosłych - piszą przedstawiciele MGSM Perspektywa.

Jak zapewnia inwestor, wkrótce do ceglanej bryły architektonicznej mają dołączyć kolejne budynki. Planowana jest rozbudowa osiedla o 3 kolejne podobne obiekty.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Buldog

Kawa z Rudy Śląskiej. Konkurs na etykietę i nazwę

Morcinek2

Sukces krasomówców z „Morcinka”. Trójka uczniów...

Wawel

Ożywić Rudę Śląską. Pomysł studentów architektury.

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta