Nowy Werdon ma szanse na tytuł najlepszego budynku Europy!

Nowy Werdon walczy o prestiżową Nagrodę Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe. To najważniejsze europejskie architektoniczne wyróżnienie, które przyznawane jest co dwa lata.

Nowywerdon


Oprócz rudzkiej inwestycji - Nowy Werdon, wykonanej przez Małeccy Biuro Projektowe nominowano także trzy inne obiekty z województwa śląskiego. To Strefa Aktywności w Chorzowie od SLAS Architekci, Nowy Nikiszowiec, czyli Zespół Zabudowy Wielorodzinnej w Katowicach, zaprojektowany przez firmę 22 ARCHITEKCI oraz Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku autorstwa Marleny Wolnik MW Marlena Architekci.

O tytuł walczy 449 projektów

Do udziału w konkursie zakwalifikowano 449 projekty z 279 miast w 41 krajach. Z całej Polski nominowano 20 obiektów, w tym 4 z naszego województwa. Zanim otworzymy butelki z szampanem i zaczniemy świętować sukces, spieszymy dodać, że to dopiero pierwszy z kilku etapów selekcji. Wszystkie nominowane obiekty zostały wskazane przez lokalnych ekspertów i stowarzyszenia zawodowe. W dalszej kolejności nastąpi weryfikacja i ocena, której dokona międzynarodowe jury. Zwycięzców poznamy dopiero w kwietniu przyszłego roku.

„Nowy Werdon” otrzymał już inne wyróżnienie

Przypomnijmy, że to „Nowy Werdon” w Wirku to nowoczesny wielorodzinny obiekt mieszkalny, który zbudowano przy ulicy 1 Maja 259-263 w Rudzie Śląskiej-Wirku. Zlokalizowano go w miejscu, na którym dawniej wznosiły się familoki zarządzane przez MGSM Perspektywa. W nowym, 5-kondygnacyjnym gmachu znajduje się 14 apartamentów i wiele mieszkań. Realizacja ta otrzymała też Grand Prix 26. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.

fot. Małeccy biuro projektowe

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień