Nowy taryfikator odczuli już kierowcy w Rudzie Śląskiej. Mandaty po 1000 złotych stają się bolesną normą

Zmiana przepisów dotyczących wysokości kar za wykroczenia drogowe - już odczuwalna. Wprawdzie kierowcy znacząco zwolnili, to zawsze trafią się tacy, którym po prostu się zapomni przyhamować. W Rudzie Śląskiej padają już "czterocyfrówki".

Policja Ruda Śląska
Pomiar

Najwięcej przekroczeń prędkości w Rudzie Śląskiej wyłapywanych jest z tak zwanego ronda turbinowego, czyli w okolicach Kauflandu w Rudzie. "Suszący" tam pod górę ulicy 1 Maja zawsze kogoś trafią. Z prostego powodu - nawet nie spiesząc się i jadąc "na luzie" z Czarnego Lasu w kierunku Rudy - auto szybko przekracza dozwoloną tam prędkość. A na dole już czekają. Ulica 1 Maja zresztą nie tylko w tym punkcie obfituje w patrole drogówki.

W okresie od 2 do 10 stycznia za przekroczenie prędkości policja nałożyła na kierowców 5 mandatów po 800 złotych i jeden za 1000 zł. Budżet zasilił też sprawca kolizji - za wymuszenie pierwszeństwa - 1250 zł. Poza tym sześć innych mandatów za wykroczenia drogowe po ponad 1000 złotych.

Prędkość to nie wszystko - młody rudzianin wpadł po narkotykach

Oczywiście nie tylko zwykłe wykroczenia popełniają rudzcy kierowcy - wczoraj w Chorzowie, krótko po godzinie 13., policjanci drogowej grupy Speed zatrzymali na Drogowej Trasie Średnicowej kierowcę peugeota, który przekroczył prędkość o 40 kilometrów. Pechowo dla niego - okazało się, że rudzianin miał zakaz prowadzenia pojazdów, był poszukiwany i prowadził pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli jeszcze u niego 35 porcji dilerskich amfetaminy oraz marihuanę. Usłyszał już zarzuty, a o jego losie zadecyduje sąd.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opaski odblaskowe znacznie poprawiają widoczność pieszego

Świeć przykładem - noś odblaski!

Trzy osoby potrącone w dwa dni. Uważajcie na pieszych!

Uwaga na pieszych! Trzy osoby potrącone na przejściach

Oszusci

Znów rudzianie oszukani w internecie

Katowana przez matkę dziewczyna nareszcie odetchnie

Katowała 14-letnią córkę. Dziewczynka jest w szpitalu

Dwa samochody rozbite przez brawurę nietrzeźwego kierowcy.

Co z tego, że radar? "Zakręt mistrzów" znów w akcji

Metodą na wnuczka okradli rudziankę na 15 tysięcy złotych

Oszuści wracają do starej metody "na wnuczka"

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek