Nowy taryfikator odczuli już kierowcy w Rudzie Śląskiej. Mandaty po 1000 złotych stają się bolesną normą

Zmiana przepisów dotyczących wysokości kar za wykroczenia drogowe - już odczuwalna. Wprawdzie kierowcy znacząco zwolnili, to zawsze trafią się tacy, którym po prostu się zapomni przyhamować. W Rudzie Śląskiej padają już "czterocyfrówki".

Policja Ruda Śląska
Pomiar

Najwięcej przekroczeń prędkości w Rudzie Śląskiej wyłapywanych jest z tak zwanego ronda turbinowego, czyli w okolicach Kauflandu w Rudzie. "Suszący" tam pod górę ulicy 1 Maja zawsze kogoś trafią. Z prostego powodu - nawet nie spiesząc się i jadąc "na luzie" z Czarnego Lasu w kierunku Rudy - auto szybko przekracza dozwoloną tam prędkość. A na dole już czekają. Ulica 1 Maja zresztą nie tylko w tym punkcie obfituje w patrole drogówki.

W okresie od 2 do 10 stycznia za przekroczenie prędkości policja nałożyła na kierowców 5 mandatów po 800 złotych i jeden za 1000 zł. Budżet zasilił też sprawca kolizji - za wymuszenie pierwszeństwa - 1250 zł. Poza tym sześć innych mandatów za wykroczenia drogowe po ponad 1000 złotych.

Prędkość to nie wszystko - młody rudzianin wpadł po narkotykach

Oczywiście nie tylko zwykłe wykroczenia popełniają rudzcy kierowcy - wczoraj w Chorzowie, krótko po godzinie 13., policjanci drogowej grupy Speed zatrzymali na Drogowej Trasie Średnicowej kierowcę peugeota, który przekroczył prędkość o 40 kilometrów. Pechowo dla niego - okazało się, że rudzianin miał zakaz prowadzenia pojazdów, był poszukiwany i prowadził pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli jeszcze u niego 35 porcji dilerskich amfetaminy oraz marihuanę. Usłyszał już zarzuty, a o jego losie zadecyduje sąd.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dwa samochody rozbite przez brawurę nietrzeźwego kierowcy.

Co z tego, że radar? "Zakręt mistrzów" znów w akcji

Zbójruda

Zabójstwo i dwa napady w jeden dzień-sprawca już za kratami

Metodą na wnuczka okradli rudziankę na 15 tysięcy złotych

Oszuści wracają do starej metody "na wnuczka"

Salongier

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

Dmuchanie11

Po narkotykach, bez uprawnień - kierowcy lekceważą przepisy

32-latek przyjechał na komisariat samochodem, "zapomniał", że ma zakaz prowadzenia pojazdów

Przyjechał zgłosić kradzież - sam może posiedzieć

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek