Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej. Sprawdź, gdzie dokładnie. Zdjęcia

Nowy obiekt handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej. Inwestorem jest polska Grupa REB. Będzie to park handlowy o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Sprawdź, gdzie dokładnie powstanie.

Warszawska Grupa REB coraz bardziej akcentuje swoją obecność na Górnym Śląsku. Po zapowiedzi dwóch projektów w Katowicach - można o nich przeczytać tu:

Biura, mieszkania, usługi w nowych budynkach na brzegu Rawy przy Grundmanna. Zobacz wizualizacje

Duże osiedle mieszkaniowe powstanie przy Parku Kościuszki. Nawet 12-piętrowe bloki. Zobaczcie wizualizacje

ogłoszono start projektu związanego z handlem. W Rudzie Śląskiej Grupa REB wybuduje park handlowy.

Nowy park handlowy w Rudzie Śląskiej

Powstanie on przy ul. 1 Maja, tuż przed Castoramą, która zajęła miejsce po Tesco, między dzielnicami Czarny Las i Nowy Bytom. Dokładnie park handlowy będzie się znajdować na działce połączonej parkingiem z parkingiem Castoramy, tam gdzie obecnie jest postawiony pylon reklamujący francuski sklep.

- Już zakończyliśmy formalności związane z zakupem tej działki. Będziemy na niej projektować i budować park handlowy. Będzie miał powierzchnię około 3,5 tys. m2 - mówi Piotr Kawałko, CEO REB Group

- Jesteśmy na etapie potwierdzania najemców i zlecania prac projektowych. Zakupiliśmy tę nieruchomość spółką celową - dodaje Kawałko.

Boom na parki handlowe

Parki handlowe przeżywają ostatnio boom w całej Polsce. Tym różnią się od klasycznych centrów handlowych, że mają osobne wejścia od strony parkingu do każdego sklepu lub lokalu usługowego i mają zwykle mniejszą powierzchnię. Dzięki temu sprawdziły się w pandemii. Gdy centra handlowe były zamknięte, parki handlowe działały praktycznie bez ograniczeń.

Informacje z Katowic znajdziesz na portalu www.24kato.pl


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon