Nowy komendant policji w Rudzie Śląskiej - wraca podinsp. Dawid Gil

Miało być tylko pożegnanie odchodzących na emerytury oficerów, ale komendant wojewódzki policji od razu dokonał zmian na stanowiskach kierowniczych. Na miejsce insp. Jarosława Dyło, który kierował rudzką policją od dwóch lat - wraca podinsp. Dawid Gil.

Śląska Policja
Podinsp. Dawid Gil wraca do Rudy Śląskiej (na zdjęciu pierwszy z lewej w szeregu)

6 lutego, na zasłużoną emeryturę, po 31 latach pracy w policji, odchodzi insp. Jarosław Dyło. Do Rudy Śląskiej przyszedł z Gliwic. Początkowo był zastępcą komendanta, poźniej objął dowodzenie rudzką jednostką.

Na stanowisku zastąpi do podinsp. Dawid Gil. Od początku kariery związany z Rudą Śląską, w lutym 2021 objął kierowanie jednostką w Świętochłowicach.

Dawid Gil w rudzkiej policji służył od 1997 roku. Poznał tę pracę od samego dołu - jako policjant w plutonie patrolowo-interwencyjnym, referacie kryminalnym na "czwórce", wydziale kryminalnym w komendzie miejskiej, był zastępcą komendanta komisariatu III, następnie szefem "jedynki" w Rudzie. W 2018 roku awansował na zastępcę komendanta miejskiego. Po dwóch latach w Świętochłowicach wraca na "stare śmieci".

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon