Działacze Nowoczesnej w Rudzie Śląskiej będą wspierali kampanię Michała Pierończyka

Działacze i sympatycy Nowoczesnej będą wspierali kampanię Michała Pierończyka, który stara się o stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Nadal nie ma decyzji dotyczącej oficjalnego wsparcia ze strony Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej) dla jednego z kandydatów.

FB: Michał Pierończyk
Samorządowcy wsparli Michała Pierończyka

Podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w Rudzie Śląskiej niemal codziennie dowiadujemy się, kto kogo popiera. Tak np. Krzysztof Mejer może liczyć na wsparcie Polski 2050 czy Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski". Z kolei za Michałem Pierończykiem stanęli m.in. Anna Krzysteczko oraz ośmioro radnych (Witold Hanke, Jacek Jarocki, Andrzej Pacławski, Henryk Piórkowski, Agnieszka Płaszczyk, Zofia Skowrońska, Michał Wieczorek, Łukasz Wodarski).

    Wiele osób czeka na to, kogo poprze Koalicja Obywatelska, czyli Nowoczesna i Platforma Obywatelska. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że działacze i sympatycy Nowoczesnej z Rudy Śląskiej zdecydowali się wesprzeć kampanię Michała Pierończyka.

    - Oficjalnie nie zapadła decyzja odnośnie wsparcia ze strony Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej dla któregoś z kandydatów - tłumaczy Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesnej). - Nasi lokalni działacze i sympatycy zdecydowali jednak, że chcą zaangażować się w kampanię Michała Pierończyka.

    Nie jest to równoznaczne ze wsparciem całej partii.

    Subskrybuj rudzianin.pl

    google news icon