Nowi wiceprezydenci Rudy Śląskiej w gabinecie Michała Pierończyka. Kto zostanie mianowany?

Fachowi, z doświadczeniem, rudzianie, bezpartyjni - tacy mają być nowi wiceprezydenci Rudy Śląskiej w gabinecie Michała Pierończyka. Kto zostanie mianowany na to stanowisko? Na pewno nie Krzysztof Mejer.

FB: Michał Pierończyk
Michał Pierończyk

W czwartek, 29 września, Michał Pierończyk zostanie zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Przypomnijmy, że w drugiej turze przedterminowych wyborów otrzymał on 73 proc. głosów, a frekwencja wyniosła 25 proc.

Nie wiadomo jeszcze, kto znajdzie się na liście wiceprezydentów w gabinecie Michała Pierończyka. Nieoficjalnie pojawiły się trzy nazwiska:

  • Anna Krzysteczko - była wiceprezydentka Rudy Śląskiej w latach 2011-2022,
  • Jacek Morek - były wiceprezydent Rudy Śląskiej w latach 2010-2014, wieloletni pracownik magistratu, a także miejskich spółek,
  • Łukasz Wodarski - członek Rady Miasta Ruda Śląska, bezpartyjny, choć w wyborach samorządowych i parlamentarnych startował z list Koalicji Obywatelskiej.

- Fachowi, z doświadczeniem, rudzianie, bezpartyjni - powiedział Michał Pierończyk na antenie Radia Piekary. Tacy mają być wiceprezydenci za jego kadencji. - Proszę o trochę cierpliwości. W przyszłym tygodniu będę powoływał zastępców - zapowiedział.

A może w gabinecie Michała Pierończyka znajdzie się miejsce dla jego kontrkandydata z drugiej tury wyborów - Krzysztofa Mejera? Obaj byli wiceprezydentami miasta za czasów Grażyny Dziedzic, podobnie jak Anna Krzysteczko.

- Nie. To już powiedziałem. Krzysztof Mejer nie zostanie moim zastępcą - podkreślił nowy prezydent Rudy Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon