Nowe porządki Michała Pierończyka w Rudzie Śląskiej. Michał Gramatyka: PO również coś z tego ma

Po wygranej Michał Pierończyk wszedł w formalną koalicję z PiS, a za chwilę okazało się, że popierająca go lokalna organizacja reprezentująca PO również coś z tego ma - powiedział poseł Polski 2050 Michał Gramatyka na antenie Radia Piekary. Mowa o miejscu w radzie nadzorczej MPGM TBS.

Fot. Tomasz Stankiewicz
Michał Gramatyka

Niedawno zmienił się przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska. Został nim Kazimierz Myszur z Prawa i Sprawiedliwości. To dotkliwy cios dla Platformy Obywatelskiej, której lokalne struktury poparły w niedawnej kampanii wyborczej Michała Pierończyka. Ten z kolei nie obsadził żadnego jej działacza na ważnym stanowisku w mieście. Jakby tego było mało, jego zastępczynią została Aleksandra Skowronek, która dwa lata temu odeszła z PO.

- Poparliśmy (Polska 2050) Krzysztofa Mejera. On nie doprowadziłby do powołania przewodniczącego rady miasta z PiS. Co do jego talentów menadżerskich też nie mam wątpliwości - powiedział na antenie Radia Piekary poseł Polski 2050 Michał Gramatyka. - Szokujące jest dla mnie to, że Platforma Obywatelska wchodzi w takie układy. Nie powinna tego robić.

Jak dodał, Platforma Obywatelska również dostała coś dla siebie. Wiceprzewodniczący rudzkiego koła Leszek Nowociński został członkiem rady nadzorczej MPGM TBS w Rudzie Śląskiej, czyli spółki, która zarządza nieruchomościami na terenie miasta.

Zarobił około 670 tys. złotych w 68 dni

Michał Gramatyka również ma doświadczenie w publicznych spółkach. Ciągnie się na nim zarzut, że został zatrudniony w Tauronie na kilka tygodni przed wyborami, a po zmianie władzy zwolniony. Zdążył jednak zarobić razem z odprawą około 670 tys. złotych w 68 dni.

- To nie moja wina, że PiS wyrzucił mnie po dwóch miesiącach pracy. Nie urwałem się tam z choinki. Przez trzy lata pracowałem w Enei, byłem prezesem spółki zależnej Enea Centrum - tłumaczył Michał Gramatyka. - Byłem już wtedy radcą prawnym i miałem już duże doświadczenie w zarządzaniu.

Michał Gramatyka

Może Cię zainteresować:

Afera o "Czarnek, ty ciulu". Michał Gramatyka: Nie ma to kontekstu szczególnie wulgarnego

Autor: Redakcja

31/10/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon