Nowe porządki Michała Pierończyka w Rudzie Śląskiej. Michał Gramatyka: PO również coś z tego ma

Po wygranej Michał Pierończyk wszedł w formalną koalicję z PiS, a za chwilę okazało się, że popierająca go lokalna organizacja reprezentująca PO również coś z tego ma - powiedział poseł Polski 2050 Michał Gramatyka na antenie Radia Piekary. Mowa o miejscu w radzie nadzorczej MPGM TBS.

Fot. Tomasz Stankiewicz
Michał Gramatyka

Niedawno zmienił się przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska. Został nim Kazimierz Myszur z Prawa i Sprawiedliwości. To dotkliwy cios dla Platformy Obywatelskiej, której lokalne struktury poparły w niedawnej kampanii wyborczej Michała Pierończyka. Ten z kolei nie obsadził żadnego jej działacza na ważnym stanowisku w mieście. Jakby tego było mało, jego zastępczynią została Aleksandra Skowronek, która dwa lata temu odeszła z PO.

- Poparliśmy (Polska 2050) Krzysztofa Mejera. On nie doprowadziłby do powołania przewodniczącego rady miasta z PiS. Co do jego talentów menadżerskich też nie mam wątpliwości - powiedział na antenie Radia Piekary poseł Polski 2050 Michał Gramatyka. - Szokujące jest dla mnie to, że Platforma Obywatelska wchodzi w takie układy. Nie powinna tego robić.

Jak dodał, Platforma Obywatelska również dostała coś dla siebie. Wiceprzewodniczący rudzkiego koła Leszek Nowociński został członkiem rady nadzorczej MPGM TBS w Rudzie Śląskiej, czyli spółki, która zarządza nieruchomościami na terenie miasta.

Zarobił około 670 tys. złotych w 68 dni

Michał Gramatyka również ma doświadczenie w publicznych spółkach. Ciągnie się na nim zarzut, że został zatrudniony w Tauronie na kilka tygodni przed wyborami, a po zmianie władzy zwolniony. Zdążył jednak zarobić razem z odprawą około 670 tys. złotych w 68 dni.

- To nie moja wina, że PiS wyrzucił mnie po dwóch miesiącach pracy. Nie urwałem się tam z choinki. Przez trzy lata pracowałem w Enei, byłem prezesem spółki zależnej Enea Centrum - tłumaczył Michał Gramatyka. - Byłem już wtedy radcą prawnym i miałem już duże doświadczenie w zarządzaniu.

Michał Gramatyka

Może Cię zainteresować:

Afera o "Czarnek, ty ciulu". Michał Gramatyka: Nie ma to kontekstu szczególnie wulgarnego

Autor: Redakcja

31/10/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiceprezydenci Rudy Śląskiej otrzymali hojne nagrody "świąteczne". Za trzy miesiące pracy

Za trzy miesiące pracy – 15 tysięcy premii

Sport w Rudzie Śląskiej z największym dotąd dofinansowaniem

Blisko 3,4 miliona złotych na rudzki sport

Aleksandra Skowronek została mianowana III zastępcą prezydenta Rudy Śląskiej

Jest trzecia wiceprezydent miasta. To Aleksandra Skowronek

Michał Pierończyk zadowolony podczas wieczoru wyborczego

Jakie zmiany czekają Rudę Śląską za kadencji Pierończyka?

Michał Pierończyk

Kim jest Michał Pierończyk, zwycięzca I tury wyborów?

Football

Kolejne wybory? Niektórzy kandydaci już deklarują start

Parking Ruda Śląska

Koniec parkowania za darmo? Pytamy kandydatów na prezydenta