Nowe połączenie ul. Korfantego i Kopalnianej, ścieżka rowerowa, chodnik. Miasto zlikwiduje też dzikie miejsca parkingowe. Co się jeszcze zmieni w Bykownie?

Bykowinę czeka metamorfoza. Powstanie nowe połączenie ul. Korfantego i Kopalnianej, 400-metrowy odcinek ścieżki rowerowej oraz chodnik. Dzikie miejsca parkingowe zostaną zlikwidowane, a w planach jest jeszcze przebudowa skweru, nowe miejsca wypoczynku i dodatkowa zieleń. Niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Facebook/ RUDA Śląska
W Bykowinie dojdzie do sporych zmian

Mieszkańcy czekali na to kilka lat. Podczas spotkań z władzami miasta zgłaszali temat przebudowy tej przestrzeni. Wreszcie się udało.

Aktualnie przestrzeń ta nie jest zbyt komfortowa dla pieszych. Problem stanowi różnorodność nawierzchni, z których wykonany jest ten ciąg pieszy, a także sam jego stan. Dodatkowo infrastruktura w domyśle przeznaczona dla pieszych wykorzystywana jest także przez samochody – informuje Piotr Janik, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta.

Teraz to się zmieni. Zrewitalizowana zostanie przestrzeń, gdzie pojawi się 400-metrowa ścieżka rowerowa wykonana z asfaltu. Równolegle do niej wybudowany zostanie chodnik. Także pobliski skwer zostanie odmieniony. Prócz nowych drzew i krzewów, zainstalowane zostaną ławki, leżaki i donice z roślinami.

– Dla rowerzystów przygotowane zostaną stojaki rowerowe oraz zainstalowany zostanie zestaw naprawczy do rowerów. Z kolei dla dzieci atrakcją będzie linowa konstrukcja do wspinaczki. Ponadto w części zagospodarowywanego skweru wykorzystana zostanie także tzw. nawierzchnia biologicznie czynna. Będą to różne rodzaje żwiru – wylicza Piotr Janik.

Nowa przestrzeń zostanie zamknięta dla samochodów. Pojawią się słupki ograniczające wjazd z możliwością ich złożenia. Prace mają potrwać kilka miesięcy, więc już pod koniec roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się zrewitalizowaną przestrzenią. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,3 mln zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Velostrada w Rudzie Śląskiej

Szybka ścieżka rowerowa w mieście

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Trwa budowa mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej

Postępy prac przy budowie mieszkań komunalnych

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

tablice informacji pasażerskiej

Nowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

X6ff3136353b4d3f

OSP Ruda Śląska uruchamia zrzutkę na ważny cel