Nowe pociągi na trasie z Katowic do Orzesza

Od 2 kwietnia br. na odcinku linii S7 Katowice – Orzesze pojawiła się nowa para pociągów. Bez wątpienia ich obecność poprawi komfort podróży, zwłaszcza w godzinach szczytu. To nie koniec dobrych wiadomości. Pozytywne zmiany można również odczuć na linii Katowice – Tychy Lodowisko. Szczegóły poniżej.

Nowe pociagi na trasie z katowic do orzesza

Na życzenie pasażerów

Zgadza się! Od 2 kwietnia br. na odcinku linii S7 Katowice-Orzesze kursuje nowa para pociągów. Co więcej, pociągi na linii S7 zatrzymują się na wszystkich przystankach na swojej trasie. Dodatkowe połączenia są obsługiwane przez czteroczłonowe pojazdy typu EN76, czyli popularne „Elfy”. Pociągi kursują w dni robocze (tzn. odjazd z Katowic o godzinie 14:37, przyjazd do Orzesza o godzinie 15:17). Z kolei pociąg powrotny odjeżdża z Orzesza o godzinie 15:27, by dotrzeć do Katowic o godz. 16:05.

Warto podkreślić, że pociągi będą obsługiwały wszystkie przystanki pośrednie na trasie S7: Katowice Brynów, Katowice Ligota, Katowice Piotrowice, Mikołów Jamna, Mikołów, Łaziska Górne, Łaziska Górne Brada.

Po analizie obłożenia poszczególnych połączeń, podjęliśmy decyzję o dodaniu dodatkowej pary pociągów. O takie rozwiązanie prosili też nasi pasażerowie. Sugestie dotyczące rozkładu jazdy można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejeslaskie.plmówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Zmiany na trasie Katowice – Tychy Lodowisko

Od 2 kwietnia br. zaczęły obowiązywać również zmiany w kursowaniu dwóch pociągów na trasie z Katowic do stacji Tychy Lodowisko. Pociągi 40545 i 40547 będą odjeżdżać z Katowic kolejno o godz. 15:35 (poprzednio 15:33) i o 16:02 (poprzednio 16:01). Dzięki korekcie rozkładu jazdy, połączenie z Katowic o 15:35 do stacji Tychy Lodowisko będzie obsługiwane przez bardziej pojemny skład.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon