Nowe koncepcje zieleńców i skwerów w Rudzie Śląskiej - czas na uwagi i pomysły

W najbliższy poniedziałek w Rudzie Śląskiej rozpocznie się druga tura konsultacji społecznych w temacie nowych koncepcji zagospodarowania dwunastu terenów zielonych w naszym mieście. Opracowane przez Śląski Ogród Botaniczny, na podstawie pomysłów mieszkańców, będą jeszcze raz poddane dyskusji.

Pierwsza tura konsultacji w terenie odbyła się w połowie października. W przypadku dwóch lokalizacji zdecydowano się na konsultacje w formie sondy ulicznej.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pierwszą część konsultacji i zapraszam do uczestnictwa w kolejnym etapie – mówi prezydent Michał Pierończyk. - Przypomnijmy, że koncepcje zagospodarowania powstaną dla 12 przestrzeni zielonych, którymi są: zieleniec przy ul. Piastowskiej, skwer przy ul. Dunajewskiego 1, plac Żwirki i Wigury, zieleniec przy ul. Karola Goduli 28, park im. Adama Mickiewicza, skwer przy ul. Orzegowskiej/Hlonda, skwer przy ul. Plac Szkolny, zieleniec przy ul. 1 Maja/Magdziorza, zieleniec przy ul. Różyckiego, skwer przy ul. Kokota/Cynkowej, zieleniec przy Domu Kultury w dzielnicy Bielszowice, zieleniec przy kościele w dzielnicy Bielszowice.

Na podstawie uwag mieszkańców, specjaliści ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego opracowują wstępne koncepcje, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnej tury spotkań. Odbędą się one:

  • 6 listopada (poniedziałek), godz. 16:00 – dzielnica Ruda – Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor” przy ul. Wolności 6,
  • 9 listopada (czwartek), godz. 16:00 – dzielnice Orzegów i Godula – Śląski Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Goduli 36,
  • 10 listopada (piątek), godz. 16:00 – dzielnica Chebzie – Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Niedurnego 125,
  • 13 listopada (poniedziałek), godz. 16:00 – dzielnica Bielszowice - Dom Kultury przy ul. Kokota 170,
  • 14 listopada (wtorek), godz. 16:00 – dzielnice Czarny Las i Wirek – salki parafii pw. Ducha Św. przy ul. Cynkowej 22.

Wszystkich, którzy chcą przyłożyć się do upiększenia Rudy Śląskiej - magistrat zaprasza na spotkania. Ostateczna forma z koncepcjami zagospodarowania tych przestrzeni oraz kosztorysami będzie opublikowana jeszcze w grudniu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon