Nowe domy jednorodzinne rosną niczym grzyby po deszczu...

Ceny mieszkań i domów w Rudzie Śląskiej i okolicy nie należą do najwyższych w regionie. Bliskość DTŚ, autostrady A4 oraz trasy NS sprawia, że dzięki dogodnej lokalizacji wiele osób wybiera właśnie nasze miasto na miejsce osiedlenia się. Deweloperzy wykorzystują ten trend, sukcesywnie realizując nowe inwestycje. Niebawem w Rudzie Śląskiej mogą powstać kolejne osiedla. Gdzie?

Suburbs 2211335 1280


W połowie sierpnia tego roku firma Budowlana „Bawełkiewicz” złożyła wniosek o budowę 40 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w Rudzie Śląskiej – Halembie. Nowe osiedle miałoby powstać przy ulicy Mazurskiej. Składałoby się z niepodpiwniczonych, dwukondygnacyjnych budynków z wbudowanym garażem jednostanowiskowym, a ich koszt miałby się oscylować wokół 393.000,00 zł. Inwestor planował rozpoczęcie inwestycji na przełomie października i listopada. Niestety, wniosek pozostał bez rozpatrzenia.

Z kolei przy ulicy Wawrzyńca Szczudlaka, także w Rudzie Śląskiej – Halembie, inwestor ACTIVE DEVELOPER z Rudy Śląskiej zamierza rozbudować Osiedle Leśne. Na tam powstać zespół budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej.

- Osiedle składa się z trzydziestu domów w zabudowie szeregowej w zestawach po sześć domów w związku z tym mamy dziesięć domów skrajnych i dwadzieścia środkowych. Inwestycja znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ulicy Wawrzyńca Szczudlaka (wjazd za nr 47). Jest to drugi etap osiedla, na którym docelowo powstanie pięćdziesiąt domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Osiedle znajduje się w bardzo cichej i spokojnej okolicy otoczonej lasami – czytamy na internetowej stronie inwestora.

Deweloper nie otrzymał jeszcze pozwolenia na budowę. Wezwano go do uzupełnienia dokumentacji. Warto dodać, że w lipcu tego roku firma otrzymała pozwolenie na budowę zespołu 3 budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej- 6 segmentów, a w sierpniu 2019 – pozytywną decyzję w sprawie budowy zespołu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Dodatkowo, kolejne osiedle domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej może powstać także przy ulicy Siewnej w Kochłowicach, a za inwestycję odpowiada PRO CNL sp. z o.o. sp. k. wniosek znajduje się w fazie rozpatrywania.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

KWK Piast-Ziemowit również jest na liście kopalń wydobywających bez opinii środowiskowej

Co najmniej 9 śląskich kopalń działa nielegalnie

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

gpoświecenie grobów powstańców

Poświęcono 8 grobów powstańców śląskich

Family 1466262 1920

200 rodzin zastępczych jest w Rudzie Śląskiej

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki