Nowe atrakcje w Akuku. Fundacja zaprasza!

Od poniedziałku do czwartku grupy zorganizowane, w weekendy - otwarte dla wszystkich. Działająca w Rudzie Śląskiej Fundacja Integracji i Kreatywności Akuku zaprasza całe rodziny na relaks na łonie natury. Na najmłodszych i tych nieco starszych czeka moc atrakcji. A rodzice też nie będą się nudzić.

Akuku jest miejscem szczególnym, gdzie rodzinna, pełna ciepła atmosfera miesza się z edukacją i ekologią. Podawanymi w nienachalny, przyjazny dla wszystkich sposób. Bo przecież najlepiej uczy się poprzez zabawę. By przybliżyć najmłodszym naturę - najlepiej pokazać im żywe zwierzęta. W Akuku mogą spotkać kozy, osły, króliczki, świnki morskie, papugi, żółwie, koty czy wiewiórki. Większość, poza tymi płochymi, można głaskać i karmić. Wyjątkowe powodzenie mają oczywiście bardzo towarzyskie króliki, których stado powiększyło się o kolejne, młode, szalone osobniki.

Plac zabaw już wkrótce

Kilka dni temu na wolnym terenie rosnąć zaczął nowy plac zabaw. Roboty potrwają pewnie około miesiąca, ale już niedługo najmłodsi będą mieć kolejne pole do spożytkowania energii. Poza tym na terenie Akuku znajdą piaskownice, trampoliny, basen, ścieżki edukacyjno-ekologiczne oraz miejsca, gdzie mogą się zwyczajnie pobawić - w sklep, kuchnię czy indiański obóz.

Wakacje - otwarte dla każdego

Obecnie Fundacja Akuku zaprasza od poniedziałku do czwartku grupy zorganizowane, z kolei w weekendy jest otwarta dla wszystkich. Od godziny 10. do 17., a czasem i dłużej - można się zrelaksować i zapomnieć o cywilizacji. Niewykluczone jednak, że jeśli siły pozwolą - w lipcu i sierpniu, podczas wakacji, Akuku będzie otwarte przez 7 dni w tygodniu dla wszystkich chętnych.

Ile to kosztuje?

Od wiosny do jesieni koszt wejścia jednorazowego wynosi 20 zł dziecko i 10 zł osoba dorosła, bądź za okazaniem karnetu partnerstwa 60zł/miesięcznie

Jutro, w sobotę, Akuku zaprasza od godz. 10.00-18.00. Od 11. do 15. odbywać się będą lawendowe warsztaty.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 501365131 lub na fanpejdżu fundacji na Facebooku.

Fundacja mieści się w Rudzie Śląskiej Bykowinie, przy ul. Korczaka - należy wjechać na teren ogródków działkowych na przeciwko Kauflandu. Na końcu drogi - w lewo. I jesteście!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon