Nowa ekopracownia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Rudzie Śląskiej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach ma nową ekopracownię. "Zielony zakątek pod chmurką" pozwoli uczniom i przedszkolakom uczyć się i poznawać przyrodę poprzez zabawę. Dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz środkom z budżetu miasta projekt kosztował nieco ponad 87 tysięcy złotych.

Celem projektu było stworzenie dla uczniów przestrzeni do prowadzenia zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych o charakterze ekologicznym i przyrodniczym. Pracownia jest podzielona na dwie części – główną oraz rekreacyjno-edukacyjną. W części głównej są donice z kwiatami, pergola, ławki oraz tablice edukacyjne i interaktywne, stacja meteorologiczna, domek dla owadów i karty informacyjne. W drugiej części pracowni stanęła altanka z ławeczkami i skrzynkami na skarby natury oraz inne pomoce dydaktyczne.

- To również miejsce, w którym dzieci będą mogły przesadzać rośliny. Wokół altanki znajdują się tablice edukacyjne w formie koła fortuny. Całość terenu przyozdabia także model pszczoły o długości 1 m, a także dwa karmniki, które są wyposażone w poidełka oraz budki dla jeży. Nie brakuje też kolorowych domków dla motyli. W obu częściach ekopracowni zainstalowano kosze na śmieci. Zakupiono również mobilna ścieżkę sensoryczną - informuje magistrat.

Utworzenie „Zielonego zakątka pod chmurką” kosztowało 87,5 tys. zł z czego 70 tys. zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Środki własne miasta to 17,5 tys. zł.

- To kolejna ekopracownia, która pozwoli dzieciom poprzez zabawę uczyć się i poznawać świat przyrody – powiedział Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. - Możliwość odkrywania różnych gatunków roślin, owadów i zwierząt oraz zjawisk zachodzących w przyrodzie z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Gratuluję całej szkolnej społeczności stworzenia tej inicjatywy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon