Noga z gazu! Można wpaść kilka razy!

Kaskadowy pomiar prędkości w całym kraju! Dziś więc bez pośpiechu i przepisowo, bo patroli będzie sporo i suszenia będzie sporo.

Kaskada

Statyczne i dynamiczne pomiary. Czyli "pieczarki z suszarkami" oraz oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Na "deteeśce" i autostradzie - w lusterku może znienacka pojawić się pościgowa beemka lub "stringi". Na terenie całego województwa, ale i poza nim - dziś kaskadowy pomiar prędkości. A to oznacza, że jedna wpadka wcale nie musi oznaczać końca pecha. Może być początkiem całej fali nieszczęść. Często się bowiem zdarza, że ukarany mandatem kierowca, by nadrobić stracony czas, przyciska jeszcze mocniej i... kilka kilometrów dalej znów wpada w celownik "drogówki".

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności - w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy - nowelizacja przepisów spowodowała, że w konfrontacji z pieszym - winny prawie zawsze jest kierowca.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!

Cwiczenia 7 wpr

Zobacz wideo z ćwiczeń antyterrorystów, wojska i pogotowia

Wiczenia 8

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Szkola2

Uwaga! Od jutra ostrożnie przy szkołach

Rondo

Problematyczne rondo? Jak widać...