Nocny pożar w Rudzie Śląskiej. Paliło się w budynku wielorodzinnym na Goduli

Straz
Wczoraj, w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r., doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym, znajdującym się przy ul. Owocowej w dzielnicy Godula. Działania strażaków trwały do późnych godzin nocnych.

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach otrzymała wczoraj (12.04.2021r.) o godzinie 21.23 zgłoszenie dotyczące pożaru dachu i poddasza w budynku wielorodzinnym, dwukondygnacyjnym przy ul. Owocowej. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie.

Przed budynkiem stało 24 mieszkańców, którzy wcześniej opuścili swoje lokale. Strażacy podczas oględzin miejsca zdarzenia natrafili na 3 osoby, które zostały ewakuowane. Lokatorzy zostali przebadani przez medyków, jednak żaden z nich nie wymagał hospitalizacji.

Działania strażaków skupiły się na ugaszeniu pożaru. Na miejscu pracowało 10 jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Podano 4 prądy wody. Następnie rozebrano nadpalone części sufitów i dachu. Całe pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną, a także czujnikiem do wykrywania gazów niebezpiecznych. Badania te nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Działania zakończyły się o godzinie 2.40 w nocy.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon