Nocne (z)mazy Drexa. Pomalowana nie tylko szkoła muzyczna

Niedawno wyczyszczona z graffiti elewacja Szkoły Muzycznej w Nowym Bytomiu - znów stała się polem do malarskich popisów artysty sygnującego swoje prace "Drex". Zresztą nie tylko szkoła. Zobaczcie zdjęcia.

Nowe graffiti trąci nieco złośliwością, bo w tekstowym "dymku" napisał: "trąbka, gitara, ściana, szkoła muzyczna ciągle malowana". I choć malunki nie rażą, komponując się wręcz tematycznie z budynkiem, autor wpadł podczas malowania.

- W nocy z soboty na niedzielę, po godzinie 1., otrzymaliśmy informację od mieszkańca, że podejrzany osobnik maluje ścianę szkoły na ulicy Niedurnego. Na miejscu patrol ujął 33-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który w torbie miał kominiarkę i zestaw sprajów - mówi sierż. szt. Mateusz Pandzioch z KMP w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna po ustaleniu tożsamości został zwolniony. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie pomalował większej liczby miejsc.

Ustaliliśmy szybko, że "dzieła" Drexa znalazły się również na kinie Patria oraz pobliskim sklepie. Czyżby to efekt jednego, nocnego spaceru przez Chorzowską i Niedurnego? W każdym razie po zabraniu materiału dowodowego oraz wniosków o ukaranie od właścicieli elewacji - rudzki artysta zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Jeżdżą po Rudzie Śląskiej pod wpływem alkoholu i narkotyków

Jaffa 1608610 960 720

Na rudzkim targowisku sprzedawano podróbki

56 656595

Działania rudzkiej policji "Motocykl"

mapa zagrożeń

Krajowa mapa zagrożeń i bezpieczeństwa

rowerzysta

Akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu"