Nocne (z)mazy Drexa. Pomalowana nie tylko szkoła muzyczna

Niedawno wyczyszczona z graffiti elewacja Szkoły Muzycznej w Nowym Bytomiu - znów stała się polem do malarskich popisów artysty sygnującego swoje prace "Drex". Zresztą nie tylko szkoła. Zobaczcie zdjęcia.

Nowe graffiti trąci nieco złośliwością, bo w tekstowym "dymku" napisał: "trąbka, gitara, ściana, szkoła muzyczna ciągle malowana". I choć malunki nie rażą, komponując się wręcz tematycznie z budynkiem, autor wpadł podczas malowania.

- W nocy z soboty na niedzielę, po godzinie 1., otrzymaliśmy informację od mieszkańca, że podejrzany osobnik maluje ścianę szkoły na ulicy Niedurnego. Na miejscu patrol ujął 33-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który w torbie miał kominiarkę i zestaw sprajów - mówi sierż. szt. Mateusz Pandzioch z KMP w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna po ustaleniu tożsamości został zwolniony. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie pomalował większej liczby miejsc.

Ustaliliśmy szybko, że "dzieła" Drexa znalazły się również na kinie Patria oraz pobliskim sklepie. Czyżby to efekt jednego, nocnego spaceru przez Chorzowską i Niedurnego? W każdym razie po zabraniu materiału dowodowego oraz wniosków o ukaranie od właścicieli elewacji - rudzki artysta zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Cmentarz w Halembie

Policjanci i strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo

Warto skontrolować autobus przed wyjazdem na wakacje

Chcecie być pewni - warto sprawdzić

Zdjęcie ilustracyjne

Wyrodny syn znęcał się nad 87-letnią, schorowaną matką

knkurs "Policjant, który mi pomógł"

Rusza konkurs „Policjant, który mi pomógł”

rowerzysta

Akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu"