Nieprzyjemna niespodzianka przy cmentarzu w Kochłowicach

Wysypisko przy rudzkiej nekropolii? W niedzielny wieczór, 4 października, przy cmentarzu należącym do parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach pojawił się samochód osobowy na rudzkich rejestracjach. Szybko okazało się, że kierowca postanowił pozostawić tam swoje poremontowe odpady.

Cmentarzkochlo

O sprawie poinformowali przedstawiciele kochłowickiej parafii.

- Kierowca srebrnego BMW w niedzielę o godz. 19.30 pod naszym cmentarzem wyrzucał śmieci z remontu. Może ktoś zna ten samochód i jego właściciela? Straż Miejska chętnie do niego zapuka z mandatem! – poinformowali przedstawiciele parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

Po udostępnieniu zdjęć w mediach społecznościowych, śmieci nagle zniknęły. Dodajmy też, że opublikowano także numer rejestracyjny sprawcy „śmieciowego” incydentu.

- Rano udostępniłem post i nie ukrywam, że byłem mocno zdenerwowany. Zastanawiałem się jak można podrzucać komuś swoje śmieci. Zwłaszcza, że mamy mnóstwo legalnych możliwości pozbycia się ich. Rano śmieci już nie było. "Jaskółka", która je podrzuciła, szybko je zebrała. Zdradzę też, że od jutra to miejsce będzie stale doglądane. Skoro nie da się prośbami, rozwiążemy sprawę inaczej – napisał na swoim facebookowym profilu radny Rafał Wypior.

fot. Google Maps

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Harmonogram odpadów w Rudzie Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów w Rudzie Śląskiej

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

206984314 10158563594012582 4003071081232595889 n

Odnowienie rzeźby za 64 tys. zł

sanepid

Ponad 22 tys. kontroli sanepidu w Rudzie Śląskiej

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic