Nieprzyjemna niespodzianka przy cmentarzu w Kochłowicach

Wysypisko przy rudzkiej nekropolii? W niedzielny wieczór, 4 października, przy cmentarzu należącym do parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach pojawił się samochód osobowy na rudzkich rejestracjach. Szybko okazało się, że kierowca postanowił pozostawić tam swoje poremontowe odpady.

Cmentarzkochlo

O sprawie poinformowali przedstawiciele kochłowickiej parafii.

- Kierowca srebrnego BMW w niedzielę o godz. 19.30 pod naszym cmentarzem wyrzucał śmieci z remontu. Może ktoś zna ten samochód i jego właściciela? Straż Miejska chętnie do niego zapuka z mandatem! – poinformowali przedstawiciele parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

Po udostępnieniu zdjęć w mediach społecznościowych, śmieci nagle zniknęły. Dodajmy też, że opublikowano także numer rejestracyjny sprawcy „śmieciowego” incydentu.

- Rano udostępniłem post i nie ukrywam, że byłem mocno zdenerwowany. Zastanawiałem się jak można podrzucać komuś swoje śmieci. Zwłaszcza, że mamy mnóstwo legalnych możliwości pozbycia się ich. Rano śmieci już nie było. "Jaskółka", która je podrzuciła, szybko je zebrała. Zdradzę też, że od jutra to miejsce będzie stale doglądane. Skoro nie da się prośbami, rozwiążemy sprawę inaczej – napisał na swoim facebookowym profilu radny Rafał Wypior.

fot. Google Maps

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach