Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany. Punkt działał w Bykowinie, przy Skowronków

Kolejny punkt nielegalnego hazardu w Rudzie Śląskiej - zlikwidowany. Wczoraj wieczorem policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli do salonu przy ulicy Skowronków w Rudzie Śląskiej Bykowinie.

Salongier

Mimo, że tego typu punkty działają na zasadzie "zaufania" do klientów i zwykle mają grono stałych bywalców lub osób z polecenia - 18 listopada, tuż przed godziną 19., funkcjonariuszom udało się wejść do środka. Na miejscu zastali trzy pracujące automaty i graczy. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą wygranych oraz sporą gotówkę. Właścicielowi automatów grozi kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej maszyny, taką samą grzywną będzie też ukarany właściciel kiosku.

Kary za nielegalne gry hazardowe

Poza właścicielem maszyn oraz właścicielem lokalu, w którym odbywają się nielegalne gry hazardowe, przepisy przewidują też kary dla graczy.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach, stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny od 10 do 120 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna w 2021 roku określona została na 93,3 zł, maksymalna zaś na 37 777,33 zł. To oznacza, że kara skarbowa może wynieść od 933,33 złotych do ponad 4,5 miliona złotych!

Uczestnik nielegalnie urządzanej gry hazardowej podlega też, zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych, karze pieniężnej w wysokości 100 procent uzyskanej wygranej bez pomniejszenia o wpłacone stawki, o czym stanowi art. 89 ust. 4 pkt 5 ustawy o grach hazardowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja poszukuje bandytów, którzy napadli na niepełnosprawnego

Kibole pobili niepełnosprawnego - złamali mu nos i żebra

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy - 500 zł mandatu

"Łapki na kierownicę" - do końca marca trwa policyjna akcja

Przemoc domowa ujawniana jest każdego dnia

Dwaj sprawcy przemocy domowej zatrzymani

Wyprzedzanie

Mandat i kara dla policjanta za wyprzedzanie na pasach?

Rowerzysta

Uwaga na rowerzystów! Tak, nadal jeżdżą

Pomiar

Nowy taryfikator odczuli już kierowcy w Rudzie Śląskiej

Dmuchanie11

Po narkotykach, bez uprawnień - kierowcy lekceważą przepisy