Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany. Punkt działał w Bykowinie, przy Skowronków

Salongier

Kolejny punkt nielegalnego hazardu w Rudzie Śląskiej - zlikwidowany. Wczoraj wieczorem policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli do salonu przy ulicy Skowronków w Rudzie Śląskiej Bykowinie.

Mimo, że tego typu punkty działają na zasadzie "zaufania" do klientów i zwykle mają grono stałych bywalców lub osób z polecenia - 18 listopada, tuż przed godziną 19., funkcjonariuszom udało się wejść do środka. Na miejscu zastali trzy pracujące automaty i graczy. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą wygranych oraz sporą gotówkę. Właścicielowi automatów grozi kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej maszyny, taką samą grzywną będzie też ukarany właściciel kiosku.

Kary za nielegalne gry hazardowe

Poza właścicielem maszyn oraz właścicielem lokalu, w którym odbywają się nielegalne gry hazardowe, przepisy przewidują też kary dla graczy.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach, stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny od 10 do 120 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna w 2021 roku określona została na 93,3 zł, maksymalna zaś na 37 777,33 zł. To oznacza, że kara skarbowa może wynieść od 933,33 złotych do ponad 4,5 miliona złotych!

Uczestnik nielegalnie urządzanej gry hazardowej podlega też, zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych, karze pieniężnej w wysokości 100 procent uzyskanej wygranej bez pomniejszenia o wpłacone stawki, o czym stanowi art. 89 ust. 4 pkt 5 ustawy o grach hazardowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomiar

Nowy taryfikator odczuli już kierowcy w Rudzie Śląskiej

Ta kontrola chyba zakończyła się pouczeniem :)

Policja sprawdzała maseczki w komunikacji publicznej

Dilerrrrr

A mogło być tylko 50 złotych mandatu

Dmuchanie11

Po narkotykach, bez uprawnień - kierowcy lekceważą przepisy

32-latek przyjechał na komisariat samochodem, "zapomniał", że ma zakaz prowadzenia pojazdów

Przyjechał zgłosić kradzież - sam może posiedzieć

Oszuści po uzyskaniu danych rudzianki wypłacili z bankomatu 1200 złotych

Chciała sprzedać ekspres do kawy, straciła pieniądze

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek