Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany. Punkt działał w Bykowinie, przy Skowronków

Kolejny punkt nielegalnego hazardu w Rudzie Śląskiej - zlikwidowany. Wczoraj wieczorem policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli do salonu przy ulicy Skowronków w Rudzie Śląskiej Bykowinie.

Salongier

Mimo, że tego typu punkty działają na zasadzie "zaufania" do klientów i zwykle mają grono stałych bywalców lub osób z polecenia - 18 listopada, tuż przed godziną 19., funkcjonariuszom udało się wejść do środka. Na miejscu zastali trzy pracujące automaty i graczy. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą wygranych oraz sporą gotówkę. Właścicielowi automatów grozi kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej maszyny, taką samą grzywną będzie też ukarany właściciel kiosku.

Kary za nielegalne gry hazardowe

Poza właścicielem maszyn oraz właścicielem lokalu, w którym odbywają się nielegalne gry hazardowe, przepisy przewidują też kary dla graczy.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach, stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny od 10 do 120 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna w 2021 roku określona została na 93,3 zł, maksymalna zaś na 37 777,33 zł. To oznacza, że kara skarbowa może wynieść od 933,33 złotych do ponad 4,5 miliona złotych!

Uczestnik nielegalnie urządzanej gry hazardowej podlega też, zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych, karze pieniężnej w wysokości 100 procent uzyskanej wygranej bez pomniejszenia o wpłacone stawki, o czym stanowi art. 89 ust. 4 pkt 5 ustawy o grach hazardowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon