Nielegalna dyskoteka w czasie pandemii

W niedzielę, 25 października, na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach urządzono dyskotekę. Policjanci, którzy wkroczyli do akcji, zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.


Jak informuje oficer prasowy rudzkiej KMP, w niedzielny wieczór z okolicy nieużytków na terenie Kochłowic, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych, dochodziły odgłosy muzyki. Faktem tym zainteresowali się policjanci z Rudy Śląskiej. Gdy ustalili miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę. W nielegalnej imprezie uczestniczyło kilkanaście osób. Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób i imprez.

Kiedy uczestnicy zgromadzenia dostrzegli policjantów, zaczęli uciekać. Mundurowi zatrzymali ostatecznie 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego – wskazuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna odpowiedzialny za zorganizowanie dyskoteki będzie odpowiadał także za organizację zgromadzenia i posiadanie narkotyków. Trwa też śledztwo mające ustalić czy wcześniej były tam już organizowane podobne imprezy.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hulajnogą z 3 promilami? W Rudzie się da :)

Rekordzista! Z promilami na hulajnodze

Policja noc

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Jazda z promilami hulajnogą kosztowała rudzianina 2500 zł

Z promilami na hulajnodze

Substancje chemiczne Ruda Śląska

25 ton chemicznych substancji porzucono w Rudzie Śląskiej

Rat1

Naćpany 21-latek zaatakował ratownika medycznego

Nastoletni bandyta nie pierwszy raz stanie przed Sądem Rodzinnym

Wymuszenie rozbójnicze w biały dzień w centrum

Dmuchanie

Rudzianin zawiadomił policję. Kierowca był dziwnie pobudzony