Nielegalna dyskoteka w czasie pandemii

W niedzielę, 25 października, na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach urządzono dyskotekę. Policjanci, którzy wkroczyli do akcji, zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.


Jak informuje oficer prasowy rudzkiej KMP, w niedzielny wieczór z okolicy nieużytków na terenie Kochłowic, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych, dochodziły odgłosy muzyki. Faktem tym zainteresowali się policjanci z Rudy Śląskiej. Gdy ustalili miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę. W nielegalnej imprezie uczestniczyło kilkanaście osób. Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób i imprez.

Kiedy uczestnicy zgromadzenia dostrzegli policjantów, zaczęli uciekać. Mundurowi zatrzymali ostatecznie 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego – wskazuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna odpowiedzialny za zorganizowanie dyskoteki będzie odpowiadał także za organizację zgromadzenia i posiadanie narkotyków. Trwa też śledztwo mające ustalić czy wcześniej były tam już organizowane podobne imprezy.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomiary prędkości dziś w całej Polsce

Dziś w całej Polsce policyjna akcja "Prędkość"

Zatrzymani trafili do aresztów i więzień

Na święta poszukiwani wracają do domów. 15 zatrzymanych

Ucieczka pijanego zabrzanina zakończyła się na stacji BP w Rudzie

Nie chciał dmuchać - o mało nie zginął

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

49-latek jechał w nocy jedną z ulic Rudy Śląskiej zygzakiem

Sprawcą był 17-latek bez prawa jazdy

17-latek z Rudy Śląskiej sprawcą kolizji na Piastowskiej

Tym razem oszust kazał włożyć torbę z pieniędzmi do kubła na plastik

Kolejna rudzianka oszukana "na policjanta"

Poszukiwana Anna F. odnaleziona

Poszukiwana Anna F.