Nielegalna dyskoteka w czasie pandemii

W niedzielę, 25 października, na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach urządzono dyskotekę. Policjanci, którzy wkroczyli do akcji, zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.


Jak informuje oficer prasowy rudzkiej KMP, w niedzielny wieczór z okolicy nieużytków na terenie Kochłowic, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych, dochodziły odgłosy muzyki. Faktem tym zainteresowali się policjanci z Rudy Śląskiej. Gdy ustalili miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę. W nielegalnej imprezie uczestniczyło kilkanaście osób. Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób i imprez.

Kiedy uczestnicy zgromadzenia dostrzegli policjantów, zaczęli uciekać. Mundurowi zatrzymali ostatecznie 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego – wskazuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna odpowiedzialny za zorganizowanie dyskoteki będzie odpowiadał także za organizację zgromadzenia i posiadanie narkotyków. Trwa też śledztwo mające ustalić czy wcześniej były tam już organizowane podobne imprezy.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bezdomni są narażeni teraz na wychłodzenie. Reagujmy!

Nie bądźmy obojętni, alarmujmy widząc bezdomnych w potrzebie

Pożar w kamienicy przy Kazimierza w Czarnym Lesie

Pożar pustostanu w Czarnym Lesie

Rekordzista tygodnia prowadził auto mając ponad 2,7 promila

Na siedmioro zatrzymanych pijanych - trzech na jednośladach

760 sztuk podróbek u zatrzymanej bytomianki

Poranny "nalot" i podrabiana odzież na targu w Wirku

Złodziej z Rossmana w pełnej krasie

Perfumy i kosmetyki mają wzięcie u złodziei

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy - 500 zł mandatu

"Łapki na kierownicę" - do końca marca trwa policyjna akcja

Diler z Halemby był poszukiwany przez sąd

Pijany kierowca z zakazem i diler z covidem...