Niebezpieczne odpady regularnie przyjeżdżały do Rudy Śląskiej. Sprawę badają policja i prokuratura

Proceder miał być legalny - tiry z odpadami z recyklingu aluminium z małopolskiej firmy miały trafiać do utylizującej taki żużel firmy na Śląsku. Okazało się, że nie wszystkie dotarły. Część zatrzymała się w Rudzie Śląskiej...

Małopolscy i śląscy policjanci ustalili, że z firmy na terenie Małopolski wywożone są ciężarówkami niebezpieczne dla środowiska odpady.

- Teoretycznie ładunki miały trafiać do jednej ze śląskich firm, która zajmuje się ich utylizacją. Jak się okazało, jedna z ciężarówek wjechała na teren poprzemysłowy w Rudzie Śląskiej, gdzie kierowca zaczął pozbywać się niebezpiecznych odpadów - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Aluminiowe żużle lądowały na rekultywowanych terenach poprzemysłowych w okolicy ulic Klary i Szyb Walenty. Jeden z rozładunków namierzyli policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Kierowca został zatrzymany, a odpady trafiły z powrotem na ciężarówkę, która stacjonuje teraz na specjalnym parkingu wyznaczonym przez marszałka województwa.

Jak się dowiedzieliśmy - odpady przywożone do Rudy Śląskiej były zasypywane ziemią. Na miejscu policjanci zastali jeszcze jedną "kupkę" żużla ważącą około 20 ton, której operator koparki nie zdążył zakopać. Prowadzący sprawę rudzcy policjanci przypuszczają, że odpady pochodzące z recyklingu aluminium mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy. Sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenach "rekultywowanych" bada teraz prokuratura.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Młodemu kierowcy zamiast mandatu - grozi więzienie

Pościg w Halembie. 22-latek chciał uniknąć mandatu...

Metoda na kontrolę wody jest często wykorzystywana przez oszustów

Znów oszukali rudziankę na pracownika administracji!

Po służbie też łapią złoczyńców

Ujął poszukiwanego. Pomógł mieszkaniec Rudy Śląskiej!

Rekordzista wydmuchał 3,44 promila!

9 zatrzymanych pijanych. Rekordzista miał 3,44 promila!

2 promile wydmuchał kierujący astrą 33-latek

Poranni "trafieni"

Nietrzeźwi, po narkotykach albo bez uprawnień - dzień jak co dzień w policji

Pijani, po narkotykach i senior-złodziej... akumulatorów

1700 zł mandatu i 18 punktów - dzisiejszy rekordzista w Rudzie Śląskiej

Mamy rekordzistę - 1700 złotych mandatu!