Niebezpieczne odpady regularnie przyjeżdżały do Rudy Śląskiej. Sprawę badają policja i prokuratura

Proceder miał być legalny - tiry z odpadami z recyklingu aluminium z małopolskiej firmy miały trafiać do utylizującej taki żużel firmy na Śląsku. Okazało się, że nie wszystkie dotarły. Część zatrzymała się w Rudzie Śląskiej...

Małopolscy i śląscy policjanci ustalili, że z firmy na terenie Małopolski wywożone są ciężarówkami niebezpieczne dla środowiska odpady.

- Teoretycznie ładunki miały trafiać do jednej ze śląskich firm, która zajmuje się ich utylizacją. Jak się okazało, jedna z ciężarówek wjechała na teren poprzemysłowy w Rudzie Śląskiej, gdzie kierowca zaczął pozbywać się niebezpiecznych odpadów - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Aluminiowe żużle lądowały na rekultywowanych terenach poprzemysłowych w okolicy ulic Klary i Szyb Walenty. Jeden z rozładunków namierzyli policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Kierowca został zatrzymany, a odpady trafiły z powrotem na ciężarówkę, która stacjonuje teraz na specjalnym parkingu wyznaczonym przez marszałka województwa.

Jak się dowiedzieliśmy - odpady przywożone do Rudy Śląskiej były zasypywane ziemią. Na miejscu policjanci zastali jeszcze jedną "kupkę" żużla ważącą około 20 ton, której operator koparki nie zdążył zakopać. Prowadzący sprawę rudzcy policjanci przypuszczają, że odpady pochodzące z recyklingu aluminium mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy. Sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenach "rekultywowanych" bada teraz prokuratura.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gdyby nie reakcja sąsiadów - mogło dojść do tragedii

Robił jedzenie córce, mógł spalić dom. Miał 2,6 promila

Złodzieja ujęli działkowcy

Okradał lauby - złapali go działkowcy

12-latek wbiegł wprost pod auto

Wypadek na Niedurnego. Chłopiec wbiegł pod samochód

W torbie przy śmietniku 39-latka zostawiła 65 tysięcy złotych

Oddała oszustowi całe oszczędności

309280930 1076220283088481 3371056440525382106 n

Znajomy prosił o pożyczkę przez FB...

41-latek tymczasowo aresztowany za napaść na matkę

Synuś pchnął matkę nożem. Usłyszał już zarzut

Speed3

26-latek uderzył w latarnię. Mandatowy rekord w 3 dni!