Nie żyje Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Informację o śmierci prezydent Rudy Śląskiej, Grażyny Dziedzic, przekazał Krzysztof Mejer. Zmarła wczoraj wieczorem, po długiej i ciężkiej chorobie.

UM Ruda Śląska
Grażyna Dziedzic odeszła po długiej i ciężkiej chorobie
- Z wielkim żalem i głębokim smutkiem informuję, że dziś wieczorem (16. czerwca), po ciężkiej chorobie zmarła Prezydent Grażyna Dziedzic. Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła. Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta, na którą nie sposób było się przygotować. Pani Prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością. Na znak żałoby flagi Rudy Śląskiej zostaną opuszczone do połowy masztu i będą przewiązane kirem aż do dnia pogrzebu Pani Prezydent - podał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Grażyna Dziedzic miała 67 lat. Od dwunastu lat sprawowała funkcję prezydenta Rudy Śląskiej.

- Od poniedziałku w holu budynku głównego Urzędu Miasta będzie wystawiona księga kondolencyjna, do której można dokonywać wpisów. Uroczystości pożegnalne Pani Prezydent odbędą się w najbliższych dniach. O szczegółach poinformuję Państwa po ustaleniach z Rodziną. Bardzo proszę, by Pani Prezydent Grażyna Dziedzic pozostała w Państwa myślach i modlitwach - dodaje wiceprezydent Mejer.

Grażyna Dziedzic urodziła się w 1954 roku w Bytomiu. Ukończyła budownictwo na Politechnice Śląskiej. Pracowała w Zespole Szkół Zawodowych w Orzegowie, w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Rudzie Śląskiej, od 1996 roku była zastępczynią dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, a później jego dyrektorem. W 2010 roku wystartowała w wyborach samorządowych wygrywając w drugiej turze z prezydentem Andrzejem Stanią. Funkcję prezydenta Rudy Śląskiej pełniła do 16 czerwca.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon