Nie zapłacił za paliwo - zauważył to policjant po służbie

W niedzielny wieczór, o godzinie 21.10, na stacji BP niedaleko Plazy - policjant rudzkiej drogówki zauważył podejrzanego klienta tankującego samochód bez tablic rejestracyjnych. Czujne oko policjanta wychwyciło też, że naklejka na szybie jest zasłonięta. Jak się wkrótce okazało - nie bez powodu.

Śląska Policja
Tankowanie za darmo się nie opłaciło. Złodziej z Katowic złapany

Mężczyzna zatankował swojego peugeota, wsiadł i... odjechał bez płacenia. Policjant, choć po służbie, ruszył za nim, powiadamiając dyżurnego. Złodziej paliwa pojechał najpierw w kierunku ronda przy wireckim targu. Ale najwyraźniej zorientował się, że ma "ogon". Zrobił na rondzie dwa kółka, zatrzymał się na środku drogi i wyszedł z auta.

- Złodziej podszedł do naszego policjanta i zagroził mu "poważnym uszkodzeniem ciała". Funkcjonariusz więc cofnął i udał, że rezygnuje ze śledzenia go - powiedział nam asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Peugeot ruszył w kierunku 1-go Maja, potem skręcił w Czarnoleśną. Za nim - oczywiście jak cień - rudzki policjant, naprowadzając nadciągające patrole. Niedługo potem, na Niedurnego - dwa radiowozy zablokowały mu drogę.

- 42-latek z Katowic wydmuchał 1,24 promila. Okazało się też, że miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za alkohol - dodaje Ciozak.

Tym razem kradzież paliwa na gościnnych występach się nie udała. Stacja zgłosiła szkodę na kwotę 279 złotych.

9 godzin wcześniej...

Również w niedzielę, o godzinie 11.55, ten sam policjant, ale wtedy na służbie - w okolicy Kauflandu na 1-go Maja w Rudzie zatrzymał do kontroli kię. Szybko wyszło na jaw, że 24-latek z Rudy Śląskiej prowadzi mimo sądowego zakazu i to... dwukrotnego. Jest też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu do dwóch spraw. Młody mężczyzna, który lekceważy sobie prawo, stanie wkrótce przed sądem, dodatkowo będzie miał... kolejny zakaz prowadzenia pojazdów. Oby wreszcie skuteczny...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

2 promile wydmuchał kierujący astrą 33-latek

Poranni "trafieni"

Kierowcy mają za nic zakazy sądowe prowadzenia pojazdów...

Zakaz prowadzenia? I co z tego?

Rowerzysta

Uwaga na rowerzystów! Tak, nadal jeżdżą

Dziś w całym mieście pomiary prędkości

Uwaga - dziś akcja "Prędkość"

Kierowca bmw uciekł, ale... wrócił

Uciekał przed "kibolami"?

Kolejni rudzianie oszukani w internecie

Kolejna fala oszustw. Rudzianie dają się nabierać

Dilerkaruda2

Nastolatka sprzedawała narkotyki uczniom