Nie wszyscy przestrzegają nowych obostrzeń

Nowe obostrzenia nie są przestrzegane przez rudzian? Mundurowi zwracają uwagę, że dopatrzyli się kilku przykładów ich łamania. Jakich?

Policjalogo


Przypominamy, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązują nowe obostrzenia. W wyniku ich wprowadzenia obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. Rudzcy policjanci kontrolują czy zasady te są przestrzegane.

Pierwsze kontrole pokazały, że nie wszyscy przestrzegają nowych zasad. Wiele osób nie respektuje przepisów. Jak informuje przedstawiciel rudzkiej policji, mundurowi wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

W poniedziałek, 28 grudnia, podczas kontroli obiektów sportowych, okazało się, że dwie z siłowni znajdujących się w naszym mieście nie zawiesiły swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Salongier

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

Telefon

Nie twoje - nie ruszaj. Za przywłaszczenie mienia - 3 lata

Policja

Kolejni złapani złomiarze. Cięli kopalniany rurociąg

Kaskada

Noga z gazu! Można wpaść kilka razy!

Kajdanki1

Jeździł samochodem mimo zakazu, na dodatek był poszukiwany

Computer 5777377 960 720

Przestrzega dzieci przed hejtem i cyberprzemocą

Wlamywacz policja2

Kradli węgiel i złom. Przypadkiem trafił się...