Nie wszyscy przestrzegają nowych obostrzeń

Nowe obostrzenia nie są przestrzegane przez rudzian? Mundurowi zwracają uwagę, że dopatrzyli się kilku przykładów ich łamania. Jakich?

Policjalogo


Przypominamy, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązują nowe obostrzenia. W wyniku ich wprowadzenia obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. Rudzcy policjanci kontrolują czy zasady te są przestrzegane.

Pierwsze kontrole pokazały, że nie wszyscy przestrzegają nowych zasad. Wiele osób nie respektuje przepisów. Jak informuje przedstawiciel rudzkiej policji, mundurowi wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

W poniedziałek, 28 grudnia, podczas kontroli obiektów sportowych, okazało się, że dwie z siłowni znajdujących się w naszym mieście nie zawiesiły swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oszusci internetowi

Trzy dni, troje oszukanych. Metoda "na OLX" wciąż skuteczna

Dmuchanie3

Nie dość, że z promilami, to jeszcze z zakazem

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

IMG 3423

Przydałyby się przy Netto w Nowym Bytomiu. Gdzie jeszcze?

Kontrola busa

Kontrole autokarów - bezpieczne wakacje 2021

rowerzysta

Akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu"

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Oszuści w ataku: nabrany na bitcoin.