Nie skończyli Czarnoleśnej, zaczną Niedurnego

Utrudnienia czekają kierowców jeżdżących ulicą Niedurnego w Nowym Bytomiu. Od piątku, 18 listopada, rusza wymiana nawierzchni.

Roboty drogowe będą prowadzone na najbardziej dziurawym odcinku, czyli od Markowej do rynku. To oznacza poważne utrudnienia w ruchu na tej głównej ulicy.

- Mówimy o odcinku o długości 190 metrów na wysokości Urzędu Miasta. Istniejąca nawierzchnia jest tam w złym stanie, pełno na niej pęknięć oraz łat powstałych przy punktowych naprawach i przebudowie torowiska tramwajowego – mówi Mariusz Pol, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu.

W pierwszym etapie nawierzchnia zostanie sfrezowana, później - położony asfaltobeton. Plus jest taki, że użyta mieszanka jest zdecydowanie trwalsza od klasycznych asfaltów. Oczywiście, jeśli odpowiednio przygotuje się podłoże.

Prace rozpoczną się 18 listopada i potrwają w założeniu do 28 listopada. Jak informuje Urząd Miasta - największych utrudnień w ruchu można się spodziewać w pierwszych czterech dniach od rozpoczęcia prac.

Ruch na tym odcinku będzie kierowany ręcznie, wystąpią zwężenia i wahadło. Koszt remontu nawierzchni na tym odcinku Niedurnego to ponad 180 tysięcy złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rynek w Rudzie Śląskiej wizualizacja

Koniec betonozy. Do końca roku koncepcja na „zielony” rynek

Spalarnia odpadów w Poznaniu

Spalarnia odpadów przyciągnie inwestycję z sektora IT?

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej