Nie pojadę 170 w mieście? 22-latek chciał się popisać przed dziewczyną. Wykręcił rekord miesiąca

Tym razem nie 1 Maja, ale ulica Piotra Skargi okazała się być najlepszą ścieżką do rajdu. W minioną niedzielę, przed południem, na tej trasie, młody rudzianin wykręcił sportowym hyundaiem i30n aż 170 na godzinę! Chciał pokazać dziewczynie, jak się jeździ. I to nie swoim autem.

KMP Ruda Śląska
Chciał się popisać przed dziewczyną. Jechał 170 w mieście

Przekroczenie prędkości w mieście o ponad 100 kilometrów na godzinę nie zdarza się często. Więc chłopcy-radarowcy na Piotra Skargi byli wręcz zaskoczeni, gdy miernik pokazał prędkość nadjeżdżającego auta. Hyundai i30n wykręcił bowiem na tym odcinku aż 170 na godzinę! Na samochód z 250 konikami to żaden wyczyn, ale dlaczego w mieście? Na dodatek okazało się, że młody człowiek miał już na koncie wykroczenia w ruchu drogowym. A auto nie było jego. Szybko więc... a nawet wolno - nie pojeździ.

- Młody rudzianin stracił prawo jazdy i otrzymał mandat na kwotę 2500 złotych i 15 punktów karnych. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie - podreślają rudzcy policjanci.

Policja przypomina - według artykułu 135. znowelizowanej Ustawy „Prawo o ruchu drogowym” - kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h - zostaje zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon