Nasze synki w ringu! Krzysiu Pytlok i Marcin Szczawiński zawalczą na gali Biznes Boxing!

Jutro w Katowicach odbędzie się kolejna gala z cyklu Biznes Boxing. Skierowane do przedstawicieli świata biznesu potyczki na ringu mają na celu nie tylko lanie się po… wszystkim, ale przede wszystkim zbieranie funduszy na charytatywne cele. Wśród zawodników znajdą się też przedstawiciele Rudy Śląskiej - Krzysztof Pytlok i Marcin Szczawiński.

Reprezentujący lokalny biznes Krzysztof Pytlok jest od ponad roku zawodnikiem KTJ MMA Ruda Śląska. I choć zwykle to rodzice wciągają młodzież do sportu - tu było inaczej.

- Mój syn walczy w KTJ MMA i co zawody przywozi medale. Zawoziłem go na treningi, odbierałem i kiedyś trener mnie zapytał - kiedy ty przyjdziesz? Namówił mnie. Przyszedłem, zacząłem trenować i mam już jakieś osiągnięcia. Ale nie byłem pewien czy dopuszcza mnie do tych zawodów. Udało się i jutro staję w ringu - mówi Krzysztof.

Jego przeciwnik jest sporo większy. Ale naszego synka to nie przeraża.

- Pytloki zawsze były małe, ale z wielkim sercem. Strachu nie ma. Pokoża umiejętności, wbija go w narożnik i za chwila bydzie mi sięgoł do kolan! - śmieje się Krzysztof Pytlok.

Nasz lokalny biznesmen, dzięki synowi, wkręcił się w sporty walki do tego stopnia, że startuje w kolejnych turniejach. Mistrzostwa Polski, pokazowe, charytatywne walki w Ogrodzieńcu, a wkrótce, 1 lipca, na gali KTJ MMA w Halembie. Trzymamy kciuki!!!!

Ale nie tylko jeden rudzianin wystąpi w tej gali. Walczyć będzie teź prawnik z Rudy Śląskiej, Marcin Szczawiński - hobbystycznie trenuje boks, a pasją do sportów walki próbuje też zarazić swojego 7-letniego syna, z którym przyjeżdża na treningi w Fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci.Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon