Nastolatka sprzedawała narkotyki uczniom. "Dilowała" w szkole i w swojej dzielnicy - Halembie

Wśród jej klientów były nawet trzynastoletnie dzieci. W ręce kryminalnych wpadła 17-letnia "dilerka" z Rudy Śląskiej. Nastolatka rozprowadzała narkotyki nie tylko w szkole, ale również wśród swoich rówieśników w dzielnicy Halemba.

Rudzcy kryminalni dowiedzieli się, że w jednej z rudzkich szkół, jej uczennica zaopatruje chętnych w narkotyki. Wśród jej klientów byli nie tylko uczniowie w wieku od 13 do 17 lat, ale również młodzież z Halemby i okolic.

- Sprzedawała też duże ilości narkotyków mniejszym "dilerom". Kryminalni dotarli do zaopatrującego się u niej 16-latka, który sprzedawał narkotyki dalej - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

W trakcie przeszukania zatrzymanej - policjanci znaleźli woreczki z amfetaminą i marihuaną. Potem udali się domu. W pokoju nastolatki, w mieszkaniu jej matki, zabezpieczyli narkotyki, z których można było przygotować blisko tysiąc porcji dilerskich.

Matka dziewczyny była bardzo zdziwiona... Wcześniej nie zwróciła uwagi na to, że córka ma dużo pieniędzy, a w mieszkaniu co rusz pojawiali się klienci po odbiór narkotyków.

Tym razem prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie, ale decyzją sądu dziewczyna otrzymała tylko policyjny dozór i została zwolniona do domu. Za handel i posiadanie takiej ilości narkotyków grozi jej nawet do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa - śledczy docierają do kolejnych jej klientów.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Z4

Zniszczyli pasiekę - poznajecie?

Nowy Bytom i działo Drexa na nowej elewacji

"Malarz akrobata w nocy z farbami lata". A właściwie latał..

Za znęcanie się grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Synalkowie znęcali się nad matkami

Impreza alkoholowa w Orzegowie zakończyła się interwencją policji

Do 3 lat za zakrapianą "domówkę" z dziećmi?

Najwięcej było niewielkich przekroczeń

Akcja "Prędkość" w toku. Mamy już rekordzistkę

Rozbojarze zostali tymczasowo aresztowani

Trzech bandytów zatrzymanych. Akcja jak z filmu

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!