Nasi fajterzy zwyciężają w charytatywnych galach. Sylwek Zięba i Krzysztof Pytlok z KTJ MMA leją przeciwników!

Można się bić dla sławy, pieniędzy, ale można i w szczytnym celu. Taki właśnie przyświecał kwietniowej, V Jubileuszowej Charytatywnej Gala Kickboxingu w Mikołowie. Walki były ostre, jak i choroba młodych chłopaków - Jasia i Kuby, na leczenie i rehabilitację których zawodnicy zbierali fundusze. Tego typu spotkania w ringu są coraz popularniejsze. I nie brakuje w nich naszych zawodników!

Podczas mikołowskiej gali stoczonych zostało dwanaście walk. W jednej z nich - nasz zawodnik z klubu KTJ MMA - Sylwek Zięba, trenujący pod okiem Damiana Seweryna i Eugeniusza Saroty. Rudzianin stoczył niezły pojedynek z Pawłem Sobotą i jednogłośną decyzją sędziów - zwyciężył.

Sylwek jest dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzem Śląska w boksie, doświadczonym na występach w turniejach boksu w Polsce jak i zagranica fajterem. Ma też już na koncie występy w amatorskim MMA oraz 3 pojedynki zawodowe na galach Babilon i RWC.

Gala w Katowicach - zwycięstwo Krzysztofa "Hanysa" Pytloka

Tryumf odnotował również Krzysztof Pytlok, też do niedawna zawodnik KTJ MMA Ruda Śląska, podczas gali Biznes Boxing Night w Katowicach. Krzysiu stoczył ciężką walkę z Jarosławem Habasińskim Seniorem. Mimo ogromnej przewagi wzrostu i zasięgu rąk - "Hanys" zdołał wypunktować przeciwnika i wygrać jednogłośną decyzją sędziów. Po walce okazało się, że lądujące ciągle na korpusie przeciwnika prawe haki spowodowały poważną kontuzję. Habasiński następne dni spędził w szpitalu z podejrzeniem pęknięcia nerki.

Obecnie Pytlok trenuje w Zabrzu w Jenel Fight Club pod okiem dwukrotnego mistrza świata i przygotowuje się do gali w Ogrodzieńcu, gdzie 18 czerwca stoczy kolejny pojedynek. Podczas tej charytatywnej gali odbędzie się 19 walk, a zebrane pieniądze przeznaczone będą między innymi na spełnienie marzenia młodego wojownika - Tysona, który chciałby polecieć do USA na największe zawody sportowe dla dzieci na Florydzie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon